با پیگیری نماینده سردشت و پیرانشهر و رضایت مالک زمین: حل مشکل زمین بیمارستان در حال احداث پیرانشهر


با پیگیریهای دکتر رسول خضری عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین شهرستان و با رضایت مالکین و مصالحه کامل، 3000 متر زمین به مساحت بیمارستان پیرانشهر اضافه و مشکل ادامه ساخت بیمارستان رفع شد.

 
 

به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، در جلسه ای که امروز (18 بهمن ماه 1394) با حضور نماینده مردم سردشت و پیرانشهر، معاونین راه و شهرسازی استان و مالکین زمین در اداره راه و شهرسازی انجام گرفت، سرانجام با رضایت کامل مالک و مصالحه انجام شده، 3000 متر زمین دیگر به مساحت و زیربنای بیمارستان 86 تختخوابی در حال احداث بیمارستان اضافه و مشکل اصلی ادامه روند ساخت این بیمارستان حل شد.

لازم به ذکر است که "رسول پاک نیت" یکی از مالکان زمین روز پنجشنبه 1 بهمن ماه 1394 در مصاحبه­ ای با خبرنگار کردپرس در رابطه با مشکلات پیش آمده در روند ادامه ساخت بیمارستان جدید پیرانشهر خواستار تعامل بیشتر مسئولان با مالک زمین (فرزندان عبدالله پاک نیت) در خصوص تعیین تکلیف زمین باقی مانده در جوار زمین تخصیصی بیمارستان جدید و در حال احداث پیرانشهر شدند و عنوان کرد که برای خدمت به همشهریان پیرانشهری بویژه در راستای توسعه و اتمام ساخت بیمارستان جدید پیرانشهر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد. 

 

ایشان در همان گفتگو افزود: بر اساس مکاتبات انجام شده توسط مسئولان شهرستان و نماینده فعلی شهرستان در مجلس شورای اسلامی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موافقت «مهندس ساکی» سرپرست دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت و درمان کشور طی نامه شماره 2021718/د مورخ 25/8/93 با اعمال تغییر کاربری فضای باقی مانده از بهداشتی به مسکونی صورت گرفته است ولی متأسفانه انجام این امر بصورت عملی در استان با مخالفتهای جدی «جواد آقاز زاده» ریاست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجانغربی و همچنین مسئولان راه و شهرسازی استان مواجه شده که تا کنون به بهانه های مختلفی از انجام این اقدام خودداری کرده است.

لازم به ذکر است که دولت متعهد شده است که ساخت بیمارستان جدید پیرانشهر را تا پایان کار دولت به اتمام برساند. در همین ارتباط معاون مدیر کل دفتر توسعه مدیریت منابع فیزیکی و امور عمرانی وزیر بهداشت و درمان کشور در پیرانشهر گفت: تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات بیمارستان جدید پیرانشهر به کار خواهیم بست تا در دولت تدبیر و امید به بهره برداری کامل برسد.

 

همچنین طبق گزارش خبرگزاری کردپرس، «مهندس مجید احمری» در حاشیه جلسه بررسی آخرین وضعیت زمین بیمارستان جدید پیرانشهر که ظهر روز شنبه (3 بهمن ) با حضور نماینده مردم پیرانشهر و مدیر فنی و اجرایی اداره راه و شهرسازی آذربایجانغربی در پیرانشهر برگزار شد، گفت : زمین بیمارستان درحال احداث شهرستان پیرانشهر چندین بار توسط کارشناسان مجرب و متخصص دفترفنی وزارت مورد بازدید و بررسی میدانی قرارگرفته است و علیرغم محدودیت های درون استانی آذربایجان غربی، زمین مورد نظر جهت احداث بیمارستان 64 تختخوابی شهرستان پیرانشهر مورد تایید قرارگرفته و هیچگونه مشکلی از بابت زمین وجود ندارد.

احمری در خصوص تأمین اعتبار لازم برای ادامه این پروژه ملی عنوان کرد: در خصوص وضعیت تأمین اعتبار مالی این پروژه سعی خواهیم کرد تا از طریق منابع قانونی و حتی خارج از چهارچوب تعریف شده نسبت به تخصیص اعتبارات لازم برای ادامه ساخت بیمارستان پیرانشهر اقدام کنیم.

لازم به ذکر است که بیمارستان پیرانشهر که قرار بود با ظرفیت 64 تخت احداث شود، با پیگیریهای نماینده سردشت و پیرانشهر به 86 تختوابی ارتقاء یافته است.

 

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید