با پیگیریهای دکتر رسول خضری: مجهز شدن بیمارستان پیرانشهر به دستگاه سی تی اسکن فوق پیشرفته/تصاویر


با پیگیری­های دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی و همکاری وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی سرانجام امروز (شنبه 18 بهمن ماه 1394) بیمارستان شهرستان پیرانشهر به سی تی اسکن فوق پیشرفته مجهز گردید.

 

به گزارش دفتر رسانه ­ای دکتر رسول خضری، یکی از اولویت های نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی مجهز نمودن بیمارستان های سردشت و پیرانشهر به دستگاه سی تی اسکن بوده است. در همین راستا، در بهمن ماه 1391 مرکز سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت با حضور نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی، معاونت برنامه ریزی استاندار آذربایجان غربی، فرماندار و امام جمعه سردشت و برخی دیگر از مسئولان شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. این مرکز با اعتبار ی بالغ بر 12 میلیارد ریال احداث و تجهیز گردید. در مراسم افتتاح این مرکز نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی عدالت درحوزه سلامت و آموزش را جزو اولویتها دانست و گفت: برای ملت هر آنچه از دست ما برآید کوتاهی نمیکنیم چراکه مردم ولی نعمت نظام و انقلاب هستند. همچنین دکتر خضری وعده داد که پس از ساخت فضای مناسب جهت استقرار دستگاه سی تی اسکن در محوطه مرکز درمانی بیمارستان پیرانشهر، شاهد افتتاح این پروژه در پیرانشهر نیز باشیم .

با پیگیریهای به عمل آمده این وعده نیز عملیاتی گردید و یک دستگاه دستگاه سی تی اسکن فوق پیشرفته برای بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر تامین گردید. در همین رابطه، در بخشی از نامه ای که به تاریخ 22 مهرماه 1394 از طرف دکتر سید عباس حسنی رئیس هیئت امنای صرفه جویی ارزی و معالجه بیماران به ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه ارسال شده بود، آمده بود: « در ارتباط با درخواست جناب آقای دکتر رسول خضری نماینده مردم محترم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس جهت نصب در بیمارستان امام خمینی شهرستان پیرانشهر مستدعی است نماینده دانشگاه در اسرع وقت جهت اتعقاد قرارداد و تحویل دستگاه فوق الذکر به این هیات مراجعه فرمایند».

با این حال ناهماهنگی­هایی در سطح استان موجب شد که ارسال این دستگاه به پیرانشهر با تاخیر مواجه شود که این تاخیر واکنش دکتر خضری را به دنبال داشت نماینده سردشت و پیرانشهر در نامه ای به تاریخ 21 دی ماه 1394 خطاب به جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور خواستار راه اندازی سی تی اسکن 16 اسلایسی خریداری شده برای بیمارستان امام خمینی(ره) پیرانشهر شد. همچنین یک روز بعد ( سه شنبه 22 دی ماه 1394)  از معاون امور مجلس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار تسریع در راه اندازی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان امام خمینی (ره) پیرانشهر شد.  نماینده سردشت و پیرانشهر در نشست علنی روز یکشنبه 27 دی 1394 مجلس شورای اسلامی نیز در نطق میان دستور خود، گفت: انتقال  دستگاه سی‌تی‌اسکن پیرانشهر هرچه سریع‌تر باید انجام شود.

سرانجام این پیگیریها به نتیجه رسید و امروز(شنبه 18 بهمن ماه 1394) دستگاه سی تی اسکن به منظور راه اندازی به بیمارستان پیرانشهر انتقال یافت. لازم به ذکر است که این دستگاه پیشرفته ترین دستگاه جنوب استان بوده و انتظار می رود که با راه اندازی آن بخشی از مشکلات بیماران به خصوص در زمینه آنژیوگرافی کاهش یابد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید