نماینده سردشت و پیرانشهر خبر داد؛ تشکیل جلسه کمیسیون امنیت ملی در خصوص معابر مرزی تمرچین


رسول خضری اظهار کرد:عصر امروز دوشنبه 12 بهمن نشستی با حضور آقای رحمانی فضلی وزیر کشور،آقای شمخانی دبیر عالی شورای امنیت ملی و آقای بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص بازگشایی معابر مرز تمرچین برگزار می شود.
 
 
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در این خصوص به خبرنگار پارلمانی کردپرس گفت:معیشت و رفاه مرزنشینان شهرستانهای پیرانشهر و سردشت که مرزدار،مرزنشین و مرزبان هستند مستقیما بالای 90 درصد به مبادلات مرزی و معابر بازارچه های این دو شهرستان(تمرچین-اشکان-قاسم رش)وابسته می باشد و این در راستای اجرای قانون ساماندهی مبادلات مرزی می باشد که از عنایات ویژه مقام معظم رهبری در خصوص معیشت و رفاه مرزنشینان صورت می گرفته است.
وی افزود: ولی متاسفانه چندین سال است مرزها روبه تعطیلی رفته و این امر، چندین بار سبب تجمع و ابراز نارضایتی کسبه،اصناف،بازاریان،کارکران و کول بران مرزی در سطح این دو شهرستان و سایر بازارچه های غرب کشور گردیده است که آخرین تجمع اعتراضی به صورت مسالمت آمیز روز یازده بهمن در سطح شهر پیرانشهر انجام گرفت.
عضو کمیسیون بهداشت مجلس ادامه داد:در همین راستا طی نشستی با حضور اینجانب به عنوان نماینده مردم شریف شهرستانهای پیرانشهر و سردشت و فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان قرار شد، تا هر چه سریعتر در این خصوص رایزنیهای لازم با مقامات کشوری انجام شود و نسبت به بازگشایی معابر مرزی این دو شهرستان که وسیله امرار معاش و کسب درآمد بیش از 90 درصد اهالی و کسبه و اصناف و بازاریان و کارگران و کول بران این دو شهرستان تمهیداتی اندیشیده شود.
خضری افزود:به همین منظور قرار است با حضور وزیر کشور و دبیر شورای امنیت ملی و رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی در این خصوص جلسه ای برگزار شود و در آنجا به این مشکل رسیدگی شود.
وی تصریح کرد:معابر مرزی تمرچین مخارج زندگی 6000 نفر از مردم منطقه را تامین می کند و بازگشایی این معابر بسیار برای ما حیاتی و حائز اهمیت است. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید