خضری: پیرانشهر و سردشت در لایحه مناطق آزاد تجاری صنعتی گنجانده شود


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت ضمن انتقاد از در نظر نگرفتن این دو شهر در لایحه مناطق آزاد تجاری و صنعتی، ابراز امیدواری کرد که در لایحه جدیدی که دولت ارائه می‌کند این دو شهر هم در صدر این لایحه باشد.

 
 
رسول خضری در تذکر شفاهی خود در مجلس خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد:‌ روز گذشته لایحه مناطق آزاد تجاری صنعتی، در مجلس نتوانست رای آورد. اما تعجبم از این است که با توجه به بازدیدهای معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور، رئیس مجلس شورای اسلامی و همچنین صحه وزرای اقتصاد، صنعت، جهاد کشاورزی و دبیر مناطق آزاد در این مساله و این که مرز پیرانشهر و سردشت با اربیل و سلیمانیه در ارتباط هستند و حجم مبادلاتشان بالای 10 میلیارد دلار است اما در لایحه به آنها توجهی نشده است.

وی تصریح کرد:‌ متاسفانه در لایحه‌ای که به مجلس ارائه شده بود سردشت و پیرانشهر به عنوان مناطق آزاد تجاری و صنعتی و حتی ویژه اقتصادی نامی از آن ها برده نشده و انتظار می‌رود که در لایحه جدید این دو شهر نیز لحاظ شود.

نماینده مردم پیرانشهر همچنین در تذکری به وزیر کشور اظهار کرد:‌ بیشترین شغلی که در مناطق مرزی از جمله پیرانشهر داشته‌ایم معابر مرزی است و مرزهای کشور نیاز جدی دارند. در این زمینه با آقای شمخانی هم جلساتی داشته‌ایم و انتظار داریم که شورای عالی امنیت ملی، وزیر کشور و رئیس جمهور در خصوص باز کردن بحث معابر مرزی و بازارچه‌های مرزی اقدام لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید