بررسی مشکلات جاده های روستایی و اصلی پیرانشهر


مشکلات جاده های روستایی و جاده های اصلی پیرانشهر با حضور مدیرکل راه و شهرسازی استان ، نماینده مردم شهرستان در خانه ملت ، فرماندار و مسئولان شهرستان بررسی شد.
 
 

فرماندار پیرانشهر در این جلسه اظهار داشت: این شهرستان پتانسیل های اصلی برای شکوفایی در بخش های مختلف را داراست.

اردوان نوسودی با اشاره به پتانسیل و ظرفیت های اقتصادی و تجاری پیرانشهر گفت : یکی از بنیادی ترین راه های توسعه هر شهری جاده های مواصلاتی آن می باشد شهرستان پیرانشهرعلیرغم دارا بودن مزیت های مناسب حمل ونقل و ترانزیت جاده ای از نظر وضعیت بزرگراه جاده ای در تنگناست.

مقام عالی شهرستان افزود : امیدواریم با تلاش مدیران شهرستانی و استانی و حمایت های دولت تدبیر و امید، مشکلات و تنگناهای مورد نظر حل و بسترهای توسعه شهرستان فراهم آید.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت ایجاد دوبانده نمودن مرز تمرچین به نقده اظهار داشت: در صورت حل شدن مشکلات این جاده ، مرز تمرچین می تواند در توسعه شهرستان و کل کشور نقش موثری ایفا نماید.

 نوسودی نسبت به بررسی مشکلات منطقه ویژه اقتصادی، مسکن کارکنان و چهار بانده نمودن جاده پیرانشهر – سردشت تا یادمان شهید ناصر کاظمی براساس شیوه اجرایی تمرچین تا نقده نیز تاکید کرد.

وی در پایان به توسعه روستاها و تفاهم نامه معاون وزیر راه و شهرسازی در اردیبهشت ماه سال جاری مبنی بر احداث و تصریح در 80 کیلومتر راه روستایی پیرانشهر تاکید نمودند که در سال 95 به مرحله بهره برداری برسند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در این جلسه از پرداخت 70 درصدی مطالبات پیمانکاران تا پایان سال خبر داد و گفت : امسال 500 میلیارد ریال در بین پیمانکاران استان تزریق شده است.

دایوش نصر افزود : 120 کیلومتر از جاده های سطح استان زیر سازی شده و آماده آسفالت است .

او  اعلام کرد : 58 کیلومتر جاده مرز تمرچین تا نقده دوبانده خواهد شد که هم اکنون قرارداد 23 کیلومتر از آن با 380 اعتبار میلیارد ریال بسته شده است و در سال جاری 27 کیلومتر از جاده های اصلی و روستایی شهرستان پیرانشهر آسفالت و روکش شده است .

وی تصریح کرد : به همه شهرستان های استان بر اساس پارامترها و شاخصه های آن توجه خواهد شد و امیدواریم با این رویکرد، در آینده نزدیک تحولات محسوس و مثبتی در استان آغاز شود .

رسول خضری نماینده پیرانشهر و سردشت هم در این جلسه ضمن اشاره به آخرین وضعیت راه های مواصلاتی و فرعی حوزه انتخابیه خود خواستار مشکلات پیرامونی شد و تاکید  کرد : این دو شهرستان با توجه به مرزی بودن و محرومیت گذشته نیاز به توجه ویژه مسئولان امر در حوزه راه و زیرساخت های ارتباطی دارد.

در پایان از زحمات محمدی رئیس اداره راه و شهرسازی پیرانشهر با اهدای لوح تقدیر شد.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید