نماینده مردم سردشت و پیرانشهر: پیشرفت فیزیکی اتوبان مرزی تمرچین به پیرانشهر به 30 درصد رسید


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت فیزیکی اتوبان 56 کیلومتری مرز تمرچین به پیرانشهر به 30 درصد رسید.

 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به مرزی بودن استان اظهار داشت: بی‌شک آذربایجان‌غربی به لحاظ شرایط اقلیمی در کشور بسیار حائز اهمیت بوده و در زمینه‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نقش مهمی دارد و حتی به برکت خون شهدای انقلاب اسلامی امن‌ترین مرزها را نه تنها در خاورمیانه بلکه در دنیا دارد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در این باره امنیت پایدار از مولفه‌های مهم به شمار رفته چون با رفاه و معیشت مرزنشینان سروکار دارد.

وی با اشاره به بازدید وزیر کشور، معاون اول رئیس جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی از مرزهای سردشت و پیرانشهر تصریح کرد: مقامات کشوری در بازدید خود از مرزهای این شهرستان‌ها نسبت به سلحشوری‌های انجام شده در این مناطق قدردانی و ابراز رضایت کردند.

خضری بیان کرد: هم‌اکنون مبادلات مرزی در معابر و بازارچه‌های شهرستان‌های پیرانشهر و سردشت انجام یافته و می‌تواند در زمینه اشتغال 15 تا 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم تاثیرگزار باشند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: هم‌اینک 80 درصد اصناف و کسب شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر از طریق مرز امرار معاش می‌کنند.

خضری با اشاره به راهکارهای مقابله با تهدیدهای مرزی اظهار داشت: در این رابطه باید یک پیوست فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در مرزها حاکم باشد هر چند که خوشبختانه نحوه مدیریت چالش‌ها و تهدیدهای مرزی سبب پایداری این مسئله شده است.

وی بیان کرد: بی‌تردید باید در تمامی مرزهای کشور به مسئله رفاه و معیشت مرزنشینان توجه جدی شده و علاوه بر آن درآمدهای بازارچه‌های مرزی برای مردم مرزنشین باشد نه اینکه درآمدها به سمت استان‌های مرکزی هدایت شده و مرزنشینان بهره‌ای نداشته باشند.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه حمل و نقل ریلی و جاده‌ای از زیرساخت‌های مهم توسعه به شمار می‌رود و با توجه به نزدیکی مرزهای پیرانشهر و سردشت به اقلیم کردستان عراق به ویژه شهرهای اربیل و سلیمانیه، می‌توان در زمینه احداث اتوبان و دو بانده و چهار بانده کردن راه‌های مواصلاتی که به مرز ختم می‌شود توجه داشت.

وی افزود: علاوه بر آن می‌توان از مرزهای استان به ویژه در سردشت و پیرانشهر در زمینه جذب سرمایه‌گذار خارجی استفاده کرد و در این رابطه می‌توان از وجود مناطق آزاد و تجاری آذربایجان‌غربی نیز برای اشتغال‌زایی، صادرات و ارزآوری بهره برد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه هم‌اینک به محل و مکان احداث مراکز آزاد تجاری کشور توجه نشده و همین مسئله سبب می‌شود که این مناطق زیان‌ده باشند برای مثال باید در جوار کشورهای مصرف‌کننده این مناطق ایجاد شود تا به جای واردات بتوان صادرات کرد و به اقتصاد کشور کمک کرد.

خضری از انجام پروژه 56 کیلومتری اتوبان از مرز تمرچین به پیرانشهر، چهار کیلومتر از خروجی پیرانشهر و هفت کیلومتر به سمت جلدیان و نقده خبر داد و  اظهار داشت: هم‌اینک این طرح دارای پیشرفت فیزیکی 30 درصدی است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از وجود مسئله تروریسم در منطقه گفت: در این زمینه متاسفانه اتاق فکر عربستان سعودی رژیم صهیونیستی است که برای آنها تصمییم می‌گیرد و این رژیم حامی استکبار جهانی و تابع آنها است بنابراین راهکار مقابله با مسئله تروریسم تبعیت از ولی‌فقیه و وحدت و یکپارچگی امت اسلامی است.

انتهای پیام/

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید