درخواست نماینده سردشت و پیرانشهر از استاندار آذربایجان غربی: رفع مشکلات پیله وران و بازاریان/ برخورد با شرکت آغری بار +تصویر سند


دکتر رسول خضری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بازاریان و پیله وران به دلیل بارش برف سنگین در پیرانشهر و ناکارآمدی، ضعف و سوء مدیریت شرکت آغری بار از مهندس سعادت استاندار کردستان خواست که نسبت به رفع مشکلات و مصائب پیله وران و بازاریان اقدام و در صورت امکان یک شرکت بومی را جایگزین شرکت آغری بار نمایند.
 
به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، در بخشی از نامه نماینده سردشت و پیرانشهر خطاب به استاندار آذربایجان غربی آمده است که « به دلیل بارش های اخیر برف در شهرستان پیرانشهر، مردم، بازاریان و پیله وران با مصائب و مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند که یکی از این مشکلات ناکارآمدی، ضعف و سوء مدیریت شرکت آغری بار است. این شرایط باعث شده که علیرغم اخذ هزینه های سنگین تخلیه و بارگیری از پیله وران شهرستان پیرانشهر متاسفانه تاکنون هیچ گونه اقدامی جهت برف روبی محوطه مربوط به خود انجام نداده است و این کار باعث ضرر و زیان هنگفتی به صادرکنندگان پیرانشهر و استان آذربایجان غربی شده است. به لحاظ محرومیت دیرینه منطقه، کارشکنی شرکت فوق الذکر مشکلات فراوانی در امر تردد، تخلیه و بارگیری کالا را برای مردم و پیله وران به همراه داشته و موجبات نارضایتی گسترده آنان گشته است. خواهشمند است با عنایت به موارد مطروحه و نیز رفع مشکل جدی پیله وران و بازرگانان دستور فرمایید نسبت به رفع آن به هر شیوه صلاحدید(در صورت امکان جایگزینی شرکت آغری بار با یک شرکت بومی شهرستان) اقدام عاجل و فوری را به عمل آورند». 
 
لازم به ذکر است که دکتر رسول خضری پیشتر و در تاریخ 2 آبان ماه 1394 نیز در تذکر به دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد کشور، به دلیل اقدامات خلاف اقتصاد مقاومتی و ایجاد مشکلات عدیده برای تجار و بازرگانان و پیله وران شهر پیرانشهر از سوی شرکت آغری بار، خواستار تسریع در برخورد جدی با این شرکت شده بود. نماینده سردشت و پیرانشهر در آن تذکر از دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد خواستار تغییر و جایگزین نمودن این شرکت با شرکت تخلیه و بارگیری دیگری شده بود که حامی توسعه مبادلات مرزی و تجار و بازرگانان و پیله وران و کارگران منطقه باشد. 

 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید