رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجانغربی: دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر ظرفیت تبدیل شدن به واحد را دارد


وی در ادامه ضمن تقدیر از حضور کلیه حاضرین در مراسم اظهار داشت: بدون شک اگر حمایتها و پیگیرهای بسیاری از مسئولان از جمله نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نبود اکنون این واحد دانشگاهی نمی توانست به چنین جایگاهی در سطح استان و منطقه دست پیدا کند که امیدوارم مردم شهرستان این هدیه علمی را از فرزندان این مرز و بوم پذیرا باشند.
 
 
دکتر عزیز جوانپور هروی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجانغربی، در جلسه ای که به منظور افتتاح مجتمع جدید اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر قبل از ظهر روز سه شنبه (24 آذرماه) و با حضور دکتر خضری، نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، جهان پهلوان سیامند رحمان قهرمان چندین دوره مسابقات وزنه برداری جهان و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر ترتیب یافت، طی سخنانی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مرکز پیرانشهر با وجود امکانات خوب و مناسب کنونی توانایی تبدیل شدن به یک واحد مستقل دانشگاهی را دارد و قطعاً با رایزنی های صورت گرفته این مورد در آینده ای نزدیک بصورت رسمی اعلام خواهد شد.
 وی ادامه داد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یکی از ثمرات ارزشمند این نظام، در سراسر کشور توانسته است جایگاه بسیار مناسبی را در سطح علمی و فرهنگی کسب نماید که دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر نیز در این راستا توانسته است از بدو تأسیس تا کنون گامهای بسیار مثبتی را در سطح منطقه و استان بردارد.
دکتر عزیز جوانپور در ادامه سخنان خود توجه به کیفیت در ابعاد مختلف را بعنوان یکی از سیاستهای اصلی دهه چهارم دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: کشور ایران از نظر رشد و تولید علم توانسته است در مقایسه با بسیاری از کشورها دارای جایگاه والاتری باشد که قرار گرفتن در رتبه شانزدهم در زمینه تولید مقالات علمی می تواند دلیل این ادعا باش و قطعاً با سیاستهای پیش رو در دهه چهارم به جایگاه بهتری دست پیدا خواهیم کرد.
دکتر حاتم معروف، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر نیز در ادامه این مراسم گفت: مجتمع اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر امروز بعنوان یکی از آروزهای دیرینه مردم این شهرستان و منطقه با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان و در مساحتی بیش از 4 هزار متر مربع در حالی افتتاح می گردد که این دانشگاه از بدو تأسیس با پرداخت هزینه های سنگینی در اماکن استیجاری به فعالیت خود ادامه می داد.
وی در ادامه ضمن تقدیر از حضور کلیه حاضرین در مراسم اظهار داشت: بدون شک اگر حمایتها و پیگیرهای بسیاری از مسئولان از جمله نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نبود اکنون این واحد دانشگاهی نمی توانست به چنین جایگاهی در سطح استان و منطقه دست پیدا کند که امیدوارم مردم شهرستان این هدیه علمی را از فرزندان این مرز و بوم پذیرا باشند.
معروف، با اشاره به رشد کنونی دانشگاه آزا اسلامی پیرانشهر در مقایسه با دو سال قبل در ابعاد مختلف، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر که از نیمه دوم سال 87 تأسیس شده است اکنون دارای 1263 دانشجو بوده که در 21 رشته فعال در مقاطع مختلف کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر در ادامه از پذیرش دانشجو در 4 رشته ارشد در این دانشگاه خبر داد و عنوان کرد: این واحد دانشگاهی اکنون در دو رشته مدیریت(گرایش مالی) و علوم تربیتی( گرایش آموزش ابتدایی) دانشجوی شاغل به تحصیل دارد که انشاءلله از مهرماه 95 در 2 رشته برق و حسابداری نیز از طریق تکمیل ظرفیت اقدام به پذیرش دانشجو خواهد نمود.
حاتم معروف در بخش دیگری از سخنان خود دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر را نه تنها شایسته تبدیل شدن به واحد دانست بلکه تصریح نمودکه با توجه به موقعیت ویژه و مرزی شهرستان این واحد دانشگاهی استعداد تبدیل شدن به یک واحد مستقل بین المللی را نیز دارد.
دکتر خضری، نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این مراسم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی فرصت بسیار مناسبی برای علاقمندان به ادامه تحصیل به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی فراهم نموده است که وجود بیش از 375 واحد و مراکز دانشگاهی در سطح کشور نشان از موفقیت برنامه های این دانشگاه دارد.
خضری در ادامه از تأسیس دانشکده های سما در شهرهای گردکشانه از توابع پیرانشهر و میرآباد از توابع سردشت خبر داد و اظهار داشت: با گفتگوهای صورت گرفته مجوز تأسیس و راه اندازی دانشکده سما و ابسته به دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای گردکشانه و میرآباد فراهم شده است که انشاءلله به زودی عملیاتی خواهند شد.
این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: دانشگاه ها باید رویکردی کاملاً عملی داشته باشند و امروزه باید به عنوان یک واحد کارآفرین در سطح جامعه مطرح باشند و تبدیل علم به ثروت را در اولویت کاری خود قرار دهند.
اردوان نوسودی، فرماندار پیرانشهر نیز طی سخنانی کوتاه گفت: دانشگاه ها باید به سمتی پیش بروند که با تحقیقات علمی که انجام می دهند خروجی عملی داشته باشند و این مهم انجام نخواهد شد مگر با تلاش و کوشش دانشجویان فعال در زمینه های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ..... که از خود نشان می دهند.
نوسودی در ادامه افزود: علم زمانی ارزش و جایگاه پیدا میکند که به عمل تبدیل شود و در جامعه نمود پیدا کند.
در ادامه این مراسم با اهداء لوح یادبود و هدایایی از تلاشهای تعدای از خیرین و دانشجویان فعال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر قدردانی شد.
شایان ذکر است که مجتمع جدید اداری و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی پیرانشهر در مساحتی به متراژ حدود 4 هزار متر مربع که دارای فضای بسیار مناسب آموزشی، کارگاه های مجهز معماری، کامپیوتر، برق، فیزیک، سالن اجلاس، سالن آمفی تئاتر، کتابخانه و قرائت خانه، و... با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد تومان 24 آذرماه 94 با حضور مسئولان استانی و شهرستان افتتاح گردید.   

 
 
 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید