رئیس سازمان بهزیستی کشور در پیرانشهر: کارت معلولیت جهانی برای دانش آموزان حادثه شین آباد صادر می شود


دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه نسبت به پیگیری و رفع تمامی مشکلات این دانش آموزان در ادامه روند درمان انها تأکید کرد و گفت:15 آذرماه 91 از یاد هیچکس پاک نخواهد شد بنابراین لازم است تا به نحوشایسته ای در راستای بازگشت به زندگی، تأمین بیمه دانش آموزان، نحوه توانبخشی و همچنین بحث آینده شغلی حادثه دیدگان اقدام شود
 
 
«نوشیروان محسنی بندپی» روز دوشنبه (9 آذرماه) در جلسه ای که با حضور دانش آموزان حادثه دیده شین آباد در سالن کنفرانس فرمانداری پیرانشهر برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع دانش آموزان حادثه دیده شین آباد که در 15 آذر ماه 91 دچار آتش سوزی شده بودند، بر تامین تمامی خواسته های بحق این دانش آموزان تاکید کرد.
وی در ادامه، حادثه آتش سوزی شین آباد پیرانشهر را بسیار اندوهگین دانست و اظهار داشت: حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد یک حادثه سخت و دردناک بود که باعث ناراحتی تمام هموطنانمان در سراسر کشور شد بنابراین نباید برای بازگرداندن روحیه اجتماعی و عاطفی این دانش آموزان در مسیر ادامه زندگی از هیچ کوشش وتلاشی دریغ کرد.
محسنی بندپی ادامه داد: در حادثه شین آباد تمامی مسئولان مربوطه در راستای ارائه خدمات شایسته و تأمین مطالبات بحق حادثه دیدگان به اندازه توان خود تلاش کردند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص مستمری دایمی به مبلغ 800 هزار تومانی خبر داد و عنوان کرد: دولت برای دانش آموزان حادثه دیده شین آباد خدمات شایسته ی را در نظر گرفته است که از جمله می توان به احداث مرکز مشاوره و تجهیزات مورد نیاز این دانش آموزان بصورت مستمر و پایدار در شهرستان، اختصاص مستمری دایمی به مبلغ 80 میلیارد ریال طبق قانون کار و همچنین صدور کارت معلولیت جهانی برای کلیه دانش آموزان حادثه دیده تا 15 دیماه سالجاری اشاره کرد که این عزیزان می توانند از مزایای سفر و خدمات ویژه آن برخوردار باشند.
 معاون وزیر همچنین اضافه کرد : برای دانش آموزانی که دچار آتش سوزی شده اند بیمه عمر و بیمه سرمایه را بررسی خواهیم کرد و هرکدام که به نفع این دانش آموزان باشد را عملیاتی خواهیم کرد.
 دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جلسه نسبت به پیگیری و رفع تمامی مشکلات این دانش آموزان در ادامه روند درمان انها تأکید کرد و گفت:15 آذرماه 91 از یاد هیچکس پاک نخواهد شد بنابراین لازم است تا به نحوشایسته ای در راستای بازگشت به زندگی، تأمین بیمه دانش آموزان، نحوه توانبخشی و همچنین بحث آینده شغلی حادثه دیدگان اقدام شود.
وی ادامه داد: با توجه به تعهدات دولت و مسئولان در راستای ارائه خدمات به این دانش آموزان تا کنون حدود 90 میلیارد ریال بابت دیه ، هزینه های پزشکی و اعمال جراحی این عزیزان اختصاص پیدا کرده است.
این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود قول مساعد دادند که تمامی مسئولان همانند روز اول حادثه در مقابل وعده های خود در برابر این دانش آموزان متعهد بوده و هر لحظه و هر زمان که لازم باشد این دانش آموزان برای انجام اقدامات درمانی چه در داخل و چه در خارج کشور اعزام خواهند شد.
اردوان نوسودی فرماندار پیرانشهر هم در ادامه این جلسه گفت: لازم است جهت ایجاد توانمند سازی و یادگیری مهارت برای این دانش آموزان در خارج از وقت مدرسه مکانی در شهرستان توسط بهزیستی دایر شود تا این دانش آموزان مهارت کافی را در یک رشته دلخواه بدست آورند چون در روحیه این دانش آموزان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
وی ضمن تقدیر از همه عواملی که از روز اول حادثه تا کنون در امر انتقال، پذیرش، درمان و تأمین خدمات دیگر به دانش آموزان حادثه شین آباد دخیل بودند، تصریح کرد: تمامی خدمات لازم و در حد شایسته برای این دانش آموزان تا کنون صورت گرفته و ادامه هم خواهد داشت اما همه این اقدامات نشان از رضایت کامل مسئولان نیست و برای ادامه روند درمان این عزیزان از هیچ اقدامی دریغ نخواهیم کرد.
نوسودی افزود : از اول حادثه شین آباد تا کنون حدود 10 میلیارد ریال کمک نقدی توسط بهزیستی اختصاص پیدا کرده و همچنین دانش آموزان حادثه دیده از مستمری 600 هزار تومان الی 900 هزار تومانی در ماه بهره مند شده اند.
جلال مرادی، پدر سیما مرادی یکی از دانش آموزان حادثه دیده شین آباد ضمن انتقاد از عدم توجه بعضی از مسئولان گفت: متاسفانه بعضی از مسئولان نسبت به روند درمانی این دانش اموزان کاملاً کم توجه هستند و حتی زحمت یکبار سرزدن به خانواده های این دانش اموزان را به خد نمی دهند.
 وی ادامه داد: انتظار داریم که یک مرکز مجهز و پیشرفته فیزیوتراپی بنام این دانش آموزان در پیرانشهر احداث شود تا بتوانیم در خصوص توانبخشی و بازتوانی آنها اقدامات لازم را انجام دهیم.
در پایان این جلسه کارت سپرده گذاری 150 میلیون ریالی به همراه یک عدد تبلت به دانش آموزان حادثه دیده اهدا شد
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید