مدیر کل آموزش و پرورش استان در دیدار با نماینده و فرماندار پیرانشهر: آمادگی کامل برای بازگشایی مدارس استان/ زنده نگه داشتن یاد شهدا وظیفه ماست/ حفظ کرامت معلمان اولویت ماست


فریدون سید مصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی دکتر رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر و مهندس اردوان نوسودی فرماندار دیدار کرد.
 
 
 مدیرکل آموزش و پرورش استان و هیئت همراه وی بمنظور بررسی میزان آمادگی شهرستان پیرانشهر برای آغاز سالتحصیلی جدید در این شهرستان حضور یافت.
 
 
 

یدار با فرماندار و نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، دیدار با خانواده شهدا و حضور در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش این شهرستان از برنامه های سفر یک روز «فریدون سید مصطفوی» مدیرکل آموزش و پرورش استان به شهرستان پیرانشهر بود.

«ابراهیم محمدی» معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش استان و «جلیل بیگ وردی» رئیس اداره ارزیابی عملکرد اداره کل اموزش و پرورش استان نیز در این سفر مدیرکل اموزش و پرورش استان را همراهی می کردند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش استان در دیدار با فرماندار پیرانشهر:

امسال زنگ مهر درحالی نواخته می شود که هیچ کلاس درسی بدون معلم نیست

فریدون سید مصطفوی مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با اردوان نوسودی فرماندار و رسول خضری نماینده مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در این دیدار با تقدیر از مساعدت کلیه مسئولین با آموزش و پرورش اذعان کرد: روز چهارشنبه اول مهرماه، زنگ مهر در کلیه مدارس به صدا در خواهد آمد و انشاالله هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.

سید مصطفوی با اذعان به تلاش برای پوشش تحصیلی کامل مناطق مختلف استان یاد آور شد: در سالتحصیلی گذشته 7 کلاس یک دانش آموزی داشته ایم که برای سالتحصیلی پیش رو نیز چنین مواردی را پیش بینی کرده ایم.

در ادامه نوسودی فرماندار شهرستان پیرانشهر با اشاره به مصوبات اخیر شورای آموزش و پرورش و اقدامات صورت گرفته در شهرستان پیرانشهر گفت: آموزش و پرورش محوری ترین و اساسی ترین وزارتخانه در هرکشور است که این مهم همت و توجه بیشتر مردم و مسئولین را می طلبد.

در ادامه این سفر، مدیر کل آموزش و پرورش استان اذربایجان غربی به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان پیرانشهر با خانواده شهید فرهنگی، شهید عبداله چم در روستای کوپر از توابع شهرستان پیرانشهر دیدار کردند.

سید مصطفوی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با 143 شهید فرهنگی و 777 شهید دانش آموز نقش قابل توجهی را در دوران دفاع مقدس ایفا کرده است که این اقتدار امروز به برکت خون  همین شهداست.

 

زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، وظیف ماست

سید مصطفوی اذعان کرد: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، دیدار با خانواده معزز شهدا حداقل وظیفه ما در قبال شهداست.

همچنین مدیر کل آموزش و پرورش استان بر نامگذاری مدارس جدید التاسیس به نام شهداء فرهنگی تاکید کرد.

در پایان مدیر کل آموزش وپرورش استان با اهدای لوح تقدیر به خانوده  شهید چم، یاد و خاطره این شهید و دیگر شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

همچنین دیدار مدیر کل آموزش و پرورش استان از مجتمع آموزشی و پرورش معلم واقع در روستای کوپر بازدید کرد و از زحمات عوامل اجرایی شاغل در مجتمع به خاطر اقدامات اساسی درزمینه  تعمیر و تجهیز مدارس و جذب حداکثری مشارکتهای مردمی تقدیر کرد.

در ادامه این سفر، جلسه شهریور ماه  شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان پیرانشهر با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان، معاون پژوهش و برنامه ریزی، رئیس اداره ارزیابی عملکرد و اعضای شورا در محل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان برگزار شد.

سید مصطفوی در این جلسه اظهار کرد: در خصوص ساماندهی نیروی انسانی  در سطح استان بسیار خوب عمل شده است بطوری که سال گذشته با کاهش 42 هزار ساعت حق التدریس (12 هزار ساعت بطور مستقیم و 30 هزار بر اساس خروج 1254 نیرو از سیستم) ماهانه 4 میلیارد تومان صرفه جویی را شاهد بودیم و با این وجود هیچ کلاسی در سطح استان بدون معلم نبود.

اخلاق مداری و حفظ کرامت معلمان اولویت ماست

این مقام مسئول  با بیان اینکه اخلاق مداری و حفظ کرامت معلمان اولویت ماست ؛ افزود : سیاست زدگی و سیاسی کاری جایی در آموزش و پرورش ندارد و تنها دغدغه ما دانش آموز ، معلم و مدرسه است.

موسی رسولی مدیر آموزش و پرورش پیرانشهر در ادامه این جلسه ضمن ارائه گزارش اجمالی از وضعیت آموزش و پرورش در سطح شهرستان پیرانشهر از حل مشکل کمبود فضای آموزشی تا پایان سالتحصیلی پیش رو خبر داد


 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید