مراسم گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت + تصاویر


مراسم گرامیداشت 7 تیر سالروز بمباران شیمیایی سردشت با حضور مسئولان کشوری،‌استانی و میهمانانی از اقلیم کردستان عراق در این شهرستان برگزار شد.
 
 
مراسم گرامیداشت 7 تیر سالروز بمباران شیمیایی سردشت با حضور مسئولان کشوری،‌استانی و میهمانانی از اقلیم کردستان عراق در این شهرستان برگزار شد. حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و قشقاوی معاون کنسولی وزیر امور خارجه از جمله مسئولان کشوری و مهندس سعادت استاندار آذربایجان غربی و  رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر از جمله مسئولان استانی حاضر در این مراسم بودند.

سخنرانی عضو انجمن مصدومین شیمیایی، قرائت پیام وزیر امور شهیدان و انفال اقلیم کردستان عراق، اجرای نمایشنامه “بی تو بهتر” قطب الدین صادقی و اجرای سرود مربوط به بمباران شیمیایی سردشت از جمله برنامه های این مراسم است.

در این مراسم که استاندار آذربایجان غربی ، معاون وزیر امور خارجه ، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی ، میهمانانی از اقلیم کردستان عراق و شماری از مدیران کل استان حضور داشتند ، رییس شورای اسلامی شهر سردشت و یکی از اعضای انجمن مصدومان شیمایی این شهرستان نیز مطالبی را به همین مناسبت ایراد کردند.

 در هفتم تیر 1366 رژیم بعثی عراق با استفاده از بمب های شیمیایی چهار نقطه پرازدحام سردشت را بمباران کرد که در این حمله ناجوانمردانه 119 نفر از ساکنان غیرنظامی شهر شهید و بیش از هشت هزار نفر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفته و دچار مصدومیت شیمیایی شدند.بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت فجیع ترین تهاجم شیمیایی بود که آثار و مشکلات منفی بسیاری به وجود آورد و این شهر اولین شهر قربانی جنگ افزارهای شیمیایی در جهان پس از بمباران هسته ای هیروشیما نامیده شد.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید