درخواست نماینده مردم سردشت از دولت


 نماینده مردم شهرستان : شعار مردم سردشت «صلح، صلح، صلح» است و برهمین اساس در خواست می شود سردشت به عنوان نماد صلح معرفی شود.
 
 
 
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت که در میدان «سه رچاوه» این شهر با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی،  معاون وزیر امور خارجه ، استاندار آذربایجان غربی  و خاننواده های شهدای شهرستان و فرمانداران و شهرداران اقلیم کردستان عراق برگزار شد،  با تاکید بر اینکه مردم سردشت از دولت و شخص آقای رئیس جمهور انتظاراتی دارند، تصریح کرد:یکی از این  درخواست ها طرح دعوا در مجامع بین المللی و دادگاه لاهه علیه کشورهایی که این سلاح های شیمیایی را در اختیار رژیم بعث قرار داده اند است که حقوق و غرامت آن ها پرداخت شود.

رسول خضری با بیان اینکه شهر سردشت نخستین قربانی  سلاح های شیمیایی با این میزان تلفات در جهان است، گفت: تعداد مصدومان و مجروحان این واقعه هولناک حدود 8000 تن است که هر کدام مشکلات و مطلبات خاص خود را دارند.

 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی یکی دیگر از درخواست های مردم سردشت را احراز هویت جانبازی آنها دانست و گفت: تعدادی ازمجروحان علی رغم انجام آزمایش های گوناگون هنوز احراز هویت نشده اند که امیدواریم این دو مطالبه هر چه سریعتر پیگیری شود.

 خضری گفت:  بمباران این شهر به خاطر مقاومت غیورمردان آن بود که با توجه به بمباران های سنگین توپخانه های صدام شهر را خالی از سکنه نکرده و پشتیبان اصلی برای نظام و رزمندگان بودند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر خواستار ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در دو شهر مرزی سردشت و پیرانشهر شد.

او با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی شهرستان سردشت، درخواست کرد که مرز کیله سردشت رسمی شود و مجوز ایجاد منطقه تجاری در سردشت و پیرانشهر ایجاد شود.

خضری ضمن اشاره به وجود 75 هزار مصدوم شیمیایی در کشور ایران، در خواست کرد: قوه مجریه، قوه قضائیه و قوه مقننه بر اساس قانون تصویب شده در سال 1389 احراز حقوق مصدومان شیمیایی سردشت را بررسی و  از دولت می خواهم که در احراز مصدومیت شیمیایی مجروحان شیمیایی این شهرستان و دیگر مجروحان شیمیایی کشور اقدام جدی بکند.

او با اشاره به سکوت مجامع بین المللی نسبت به حادثه بمباران شیمیایی سردشت گفت: اگر سکوت این مجامع نبود هرگز شاهد بمباران شیمیایی شهر حلبچه از سوی رژیم بهعثی عراق در همان سال نبودیم.

خضری از سردشت به عنوان شهر صلح جهان یاد کرد و افزود: از مسوولان درخواست می کنم در تقویم رسمی کشور در چنین روزی سردشت را به نام شهر صلح ثبت و معرفی کنند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش خاطر نشان کرد: شعار مردم سردشت «صلح، صلح، صلح» است و برهمین اساس در خواست می شود  سردشت به عنوان نماد صلح معرفی شود.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید