نماینده مردم سردشت در مجلس: سالروز بمباران شیمیایی سردشت در تقویم کشور روز صلح ثبت شود


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: از مسئولین کشور می‌خواهیم سالروز بمباران شیمیایی سردشت در تقویم رسمی کشور به عنوان روز و شهر صلح ثبت شود.

 
 
رسول خضری در مراسم گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد بمباران شیمیایی سردشت که با حضور نایب رییس مجلس شورای اسلامی، استاندار آذربایجان غربی، معاون وزیر امور خارجه، فرمانده سپاه شهدای آذربایجان غربی، میهمانانی از اقلیم کردستان عراق و جمعی از مسئولین محلی برگزار شد اظهار داشت: سکوت مجامع بین المللی نسبت به حادثه بمباران شیمیایی سردشت جای تاسف و تامل فراوانی دارد.

وی تصریح کرد: اگر سکوت این مجامع نبود هرگز شاهد بمباران شیمیایی شهر حلبچه از سوی رژیم بعثی عراق در همان سال نبودیم.
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اینک 75 هزار مصدوم شیمیایی در کشور نیاز به احراز جانبازی توسط دستگاه‌های زیربط دارند.

وی افزود: از دولت می خواهیم که در احراز مصدومیت شیمیایی مجروحان شیمیایی این شهرستان و دیگر مجروحان شیمیایی کشور اقدام جدی کند.

خضری تصریح کرد: از دولت در مورد احقاق حقوق مصدومان شیمیایی انتظار می‌رود نسبت به طرح دعوی در دادگاه‌های بین المللی اقدام و در اجرای این قانون گام های اساسی بردارد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: سردشت به عنوان شهر صلح جهان مطرح است بنابراین از مسوولان می‌خواهم در تقویم رسمی کشور در چنین روزی سردشت را به نام شهر صلح ثبت و معرفی کنند.

وی گفت: باید موضوع رسمی شدن مرز کیله سردشت سرعت یابد و هر چه سریعتر شهرستان‌های مرزی سردشت و پیرانشهر به عنوان منطقه آزاد تجاری از سوی دولت اعلام شوند چراکه این کار کمترین اقدام در جهت مرهم گذاشتن به آلام مردم این دو شهر جنگ زده به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید