رسول خضری:مجامع بین المللی نسبت به حادثه بمباران شیمیایی سردشت سکوت کرده اند


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سکوت مجامع بین المللی نسبت به حادثه بمباران شیمیایی سردشت گفت: اگر سکوت این مجامع نبود هرگز شاهد بمباران شیمیایی شهر حلبچه از سوی رژیم بعثی عراق در همان سال نبودیم.
 
 
 

رسول خضری روز یکشنبه در آیین گرامیداشت سالروز بمباران شیمیایی شهر مرزی سردشت با اشاره به اینکه 75 هزار مصدوم شیمیایی در کشور نیاز به احراز جانبازی توسط دستگاههای زیربط دارند، افزود: از دولت می خواهم که در احراز مصدومیت شیمیایی مجروحان شیمیایی این شهرستان و دیگر مجروحان شیمیایی کشور اقدام جدی بکند.

وی اضافه کرد: از دولت نیز می خواهم نسبت به طرح دعوی دادگاههای بین المللی اقدام و در اجرای این قانون گام های اساسی بردارد.

وی از سردشت به عنوان شهر صلح جهان یاد کرد و افزود: از مسوولان درخواست می کنم در تقویم رسمی کشور در چنین روزی سردشت را به نام شهر صلح ثبت و معرفی کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین خواستار سرعت بخشی در رسمی شدن مرز کیله سردشت و اعلام شهرستان های مرزی سردشت و پیرانشهر به عنوان منطقه آزاد تجاری از سوی دولت شد و گفت: این کمترین اقدام در جهت مرهم گذاشتن به آلام مردم این دو شهر جنگ زده است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید