سه مطالبه شهرشیمیایی شده سردشت و نظر نماینده این شهر


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی خواستار کنار گذاشتن اختلافات برای ایجاد درمانگاه تخصصی در سردشت و اختصاص بودجه‌های جهشی برای این شهر شد.
 
 
به گزارش خبرنگار زریان، وزیر بهداشت و درمان سال گذشته با حضور در مراسم گرامیداشت یاد قربانیان بمباران شیمیایی سردشت وعده داد درمانگاه تخصصی جانبازان شیمیایی در این شهر راه اندازی شود.

حال بعد از یک سال، «رسول خضری» در خصوص سرنوشت این وعده به خبرنگار زریان گفت: دو میلیارد تومان جهت راه اندازی این درمانگاه از سوی وزارت بهداشت اعتبار اختصاص پیدا کرده است تا بتوانیم یک مرکز درمانی و تحقیقاتی راه اندازی کینم، اما بنیاد شهید سردشت ساختمان در مانگاه را تخلیه نکرده است.

وی افزود: این ساختمان اهدائی مقام معظم رهبری به مصدومین شیمیایی شهر سردشت است و تا به امروز به علت اختلاف نظرها و عدم هماهنگی بنیاد شهید و وزارت بهداشت در واگذاری آن تعلل شده است.

خضری تصریح کرد: در صورت واگذاری ساختمان، کل این مجموعه به یک درمانگاه فوق تخصصی درمانی و تحقیقاتی تبدیل می‌شود و شعبه ای از بیمارستان فوق تخصصی سامان در آن راه اندازی می‌شود.

با گذشت بیست و هشت سال از بمباران شیمیایی سردشت هنوز تعداد زیادی مصدوم شیمایی در این شهر وجود دارند که به عنوان جانباز شیمیایی شناسایی نشده‌اند، سال گذشته نیز هیئتی از سوی وزارت بهداشت جهت بررسی این امر به شهر سردشت اعزام شدند.

«رسول خضری» در این خصوص به زریان گفت: تعیین تکلیف وضعیت مدعیان احراز جانبازی، طرح دعوا در دادگاه‌ها بین المللی لاهه یکی از مطالبات ماست که بر همین اساس از معاون حقوقی پارلمانی وزیر امور خارجه و رئیس بنیاد شهید و ایثارگران جهت حضور در مراسم گرامبداشت قربانیان بمباران شیمیایی سردشت به این شهر دعوت کرده‌ایم.

سردشت گرچه شهری شیمیایی شده است اما از لحاظ امکانات رفاهی با کمبودهای فراوانی روبه رو است. خضری ضمن تأیید این موضوع گفت: سردشت به بودجه‌ها و اعتبارات ویژه و جهشی نیاز دارد و بر همین اساس صدور منطقه آزاد تجاری در پیرانشهر و سردشت یکی از مطالباتی است که در سفر آینده رئیس جمهوری به آذربایجان غربی مطرح می‌شود./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید