دکتر خضری: منطقه آزاد تجاری در سردشت و پیرانشهر ایجاد شود /قوه مجریه، قوه قضائیه و قوه مقننه قانون احراز حقوق مصدومان شیمیایی سردشت را بررسی کنند


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر خواستار ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در دو شهر مرزی سردشت و پیرانشهر شد. وی که عصر امروز یک شنبه (7تیرماه)  در  مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت که در میدان «سه رچاوه» این شهر با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی،  معاون وزیر امور خارجه و استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، ضمن اشاره به وجود 75 هزار مصدوم شیمیایی در کشور ایران، در خواست کرد: قوه مجریه، قوه قضائیه و قوه مقننه بر اساس قانون تصویب شده در سال 1389 احراز حقوق مصدومان شیمیایی سردشت را بررسی کنند.
 
 
به گزارش خبرنگار کردپرس، «رسول خضری» عصر امروز یک شنبه (7تیرماه)  در  مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای بمباران شیمیایی سردشت که در میدان «سه رچاوه» این شهر با حضور نائب رئیس مجلس شورای اسلامی،  معاون وزیر امور خارجه و استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، ضمن اشاره به وجود 75 هزار مصدوم شیمیایی در کشور ایران، در خواست کرد: قوه مجریه، قوه قضائیه و قوه مقننه بر اساس قانون تصویب شده در سال 1389 احراز حقوق مصدومان شیمیایی سردشت را بررسی کنند.
وی در ادامه ضمن آنکه خواستار طرح دعوا بمباران شیمیایی سردشت در دادگاه لاهه شد، تصریح کرد: اگر بمباران شیمیایی سردشت در همان سالهای اتفاق آن جهانی می شد دیگر ما شاهد ارتکاب چنین جنایتهایی نمی شدیم.
خضری در بخشی دیگر از سخنانش خاطر نشان کرد: شعار مردم سردشت «صلح، صلح، صلح» است و برهمین اساس در خواست می شود  سردشت به عنوان نماد صلح معرفی شود.
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به وضعیت نامطلوب اقتصادی شهرستان سردشت، درخواست کرد که مرز کیله سردشت رسمی شود و مجوز ایجاد منطقه تجاری در سردشت و پیرانشهر ایجاد شود./ 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید