برگزاری همایش نمادین جوانان پیرانشهری برای مقابله با مواد مخدر+تصاویر


  به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر و در حرکتی نمادین جمعی از جوانان پیرانشهری با گره کردن مشت هایشان در هم با نماد معاصره اعتیاد، در خیابان های پیرانشهر دور هم حلقه زدند.

 

در یک آیین نمادین بیش از 100 نفر از جوانان پیرانشهری با راهپیمایی و حلقه زنی در فلکه جمهوری اسلامی پیرانشهر با همت جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر، در زمینه ریشه کنی مصرف مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد با گره زدن دست هایشان به نماد معاصره اعتیاد،  شعارهایی  سر دادند.این جوانان ضمن گره کردن دست هایشان با مضامین اعتیاد تباه کننده و ویرانگر زندگی است، ارمغان اعتیاد نیستی و نابودی است، نه به سیگار، یادگیری مهارت های زندگی واکسنی در برابر اعتیاد و اقتدار افزایی کلید پیشگیری از اعتیاد اقدام به راهپیمایی کردند.
 جسیم محمد نژاد عضو انجمن پیشگیری از اعتیاد"کولکه زیرینه " پیرانشهر  گفت:  مبارزه با مواد مخدر اعتیاد چالش جدی جوامع بشری است و نه تنها به عنوان چالش امروز مطرح بوده بلکه از دیرباز وجود داشته و نسل جوان را در معرض تهدید قرار می‌دهد.

 


 


وی ضمن پیشنهاد به برگزاری کلاس های آموزشی پیشگیری از اعتیاد در سطح شهرستان اظهار کرد: برگزاری این گونه برنامه ها می تواند در نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با معضل اعتیاد در جامعه تاثیر فراوانی داشته باشد و نسل های جوان را برای مقابله با این پدیده شوم آماده تر سازد.

وی با بیان اینکه سن اعتیاد در کشور و حتی شهرستان کاهش یافته است، افزود: نوع مواد مصرفی به انواع پرخطر صنعتی و محرک تغییر یافته و آسیب‌های این مشکل اجتماعی هر روز در حال تشدید است و ناگزیریم مناسب با این پدیده خودمان را  تقویت کنیم و جوانان را از اعتیاد مصون بداریم.

وی افزود: باید جلوی عرضه مواد مخدر گرفته و تقاضا را کاهش دهیم تا توجه جوانان به مواد منفی شود و به طرف آن سوق پیدا نکنند.

محمد نژاد با اشاره به اینکه اگر یک‌سویه کار کنیم نمی‌توانیم جلوی عرضه مواد مخدر را بگیریم، تصریح کرد: در گذشته تنها محافظت از مرزها را داشتیم اما اکنون مواد در داخل کشور نیز تولید می‌شود و باید برای مقابله با آن در کنار دیگر دستگاه‌ها مشارکت داشته باشیم.

وی کاهش تقاضا را در سه محور عنوان کرد و گفت: پیشگیری، درمان و کاهش آسیب‌ ناشی از مصرف مواد مخدر، محورهای مهم کاهش تقاضا است.

عضو انجمن پیشگیری از اعتیاد"کولکه زیرینه " پیرانشهر پیشگیری را مقدم بر درمان دانست و خاطرنشان کرد: پیشگیری یعنی افرادی که در معرض خطر مصرف مواد قرار می‌گیرند نوجوانان و جوانان در قبال اعتیاد مصون شده باشند.

وی مهم‌ترین راهبرد در امر پیشگیری را آموزش و آگاه‌سازی نوجوانان، جوانان و والدین آنها و مربیان مهدهای کودک نسبت به عوارض مواد مخدر و مقابله با این پدیده شوم عنوان کرد.

انتهای پیام / 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید