نماینده سردشت خبر داد: حضور مقامات کشوری در مراسم 7 تیر/ درخواست غرامت در دادگاههای بین المللی برای شیمیایی شدگان سردشت


نماینده سردشت و پیرانشهر عنوان کرد:امسال گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و قربانیان بمباران شیمیایی 7 تیر سال 66 سردشت حال و هوای خاصی دارد و قرار است تنی چند از مسئولان عالی رتبه کشوری در این یادبود شرکت نمایند.
 
 

رسول خضری در این باره به خبرنگار پارلمانی کردپرس گفت:براساس صحبت هایی که با چند تن از مسئولان کشوری انجام شده است،قرار بر این شد،حاج آقا ابوترابی نائب رئیس مجلس و آقای قشقاوی معاون وزیر خارجه کشور در این مراسم حضور داشته باشند،که این بزگواران با اعلام  خوشحالی از این موضوع آمادگی خود را برای شرکت در مراسم عنوان نمودند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:مراسم امسال با حضور مسئولان در چندمحور پیگیری خواهد شد؛

1-      احراز موضوع جانبازی برای کسانی که در نوبت احراز جانبازی در کمیته مورد نظرهستند

2-      طرح دعوی درخواست غرامت در دادگاههای بین المللی برای شیمیایی شدگان سردشت،که حضور جناب قشقاوی معاون وزیر محترم خارجه در همین باره است

3-      اختصاص رسمی یک روز به بمباران شیمیایی سردشت در تقویم کشور

همچنین عضو کمیسیون بهداشت مجلس در خصوص سرمایه گذاری و توسعه در مناطق مرزی گفت:با وجود بالاتر از 200 کیلومتر مرز مشترک مجموعه سردشت و پیرانشهر با اقلیم کردستان که مصرفی ترین بازار خاورمیانه است ما امیدواریم بتوانیم بعنوان بهترین فرصت برای توسعه اقتصادی و عمرانی شهرستان،در سفر ریاست محترم جمهور،اجازه مجوز تجاری و فعالیتهای صادراتی صادر شود تا مردم منطقه از این ظرفیت به نحو احسن استفاده نمایند.

نماینده پیرانشهر ادامه داد:ما معتقدیم لازمه امنیت پایدار در رفاه پایدار است و ما باید تلاش کنیم بدین سطح برسیم.

وی تصریح کرد:ارتقا حجم سرمایه گذاری و اشتغال در کشور و به فراخور آن مناطق مرزی کشور گامی در جهت رفع نابرابری ها و توسعه منطقی کشور است.

خضری در پایان لازمه توسعه را مدیریت حساب شده دانست و در خواست کرد: دولت به  بهره گیری از ظرفیت ها و حرکت بسمت توانمند سازی پتانسیل های منطقه ای توجه ویژه داشته باشد.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید