خضری:مستمری 600 هزار تومانی کفاف دانش آموزان شین آبادی را نمی دهد/ضرورت پرداخت مستمری متناسب با میزان سوختگی


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس، با تاکید بر اینکه مستمری 600 هزار تومانی کفاف دانش آموزان شین‌آبادی را نمی‌دهد، گفت: هزینه‌های رفت وآمد و درمان سوختگی این دانش‌آموزان بیش از بودجه‌ای است که به تصویب رسیده بنابراین ضروری است که مستمری بر اساس میزان سختگی پرداخت شود.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اعتراض خانواده‌های دانش‌آموزان شین‌آبادی به مبلغ مستمری 600 هزار تومانی، گفت: دانش‌آموزان شین آبادی حق ابراز گلایه دارند اما واقعیت آن  است که طبق بودجه 8 میلیاردی مصوب مجلس، پرداخت مستمری ماهانه 600 هزار تومان به دانش‌اموزان آسیب دیده امکان پذیر است.

نماینده مردم سردشت وپیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حقوق تمامی دانش آموزان آسیب دیده شین‌آباد نباید یکسان باشد، افزود: لازم است تعدادی از آنها که درصد سوختگی بالاتری دارند مستمری بیشتری دریافت کنند.

وی با بیان اینکه مستمری دانش‌آموزان شین آبادی باید سالانه مشمول تورم قرار گیرد، گفت: ضروری است تا متناسب با افزایش حقوق کارمندان دولت مستمری این دانش آموزان هم افزایش یابد، امیدواریم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزایش مستمری دانش آموزان شین آبادی را به صورت سنواتی لحاظ کند.

خضری یادآور شد: مستمری فعلی برای 26 دانش آموز شین آبادی و به اضافه معلم آنها مصوب شده است.

این نماینده مردم در مجلس با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان شین‌آبادی به ویژه افرادی که هنوز تحت مراقبت و درمان هستند، نیازمند مستمری بیش از ماهی 600 هزار تومان هستند، گفت: هزینه‌های رفت وآمد و درمان سوختگی این دانش‌آموزان بیش از بودجه‌ای است که به تصویب رسیده است، از این رو لازم است عدالت از جهت متناسب بودن میزان مستمری دریافتی بر اساس سوختگی رعایت شود.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع افزایش مستمری دانش آموزان شین آبادی در کمیسیون بهداشت و درمان مطرح شده است، البته در کمیسیون تلفیق سال گذشته که تنها مبلغ 8 میلیارد برای سال 94 به تصویب رسید، کمیسیون اجتماعی، بهداشت و درمان و تلفیق کمک کردند و در سال جاری نیز به دنبال افزایش مبلغ مستمری هستیم و البته با لحاظ این موضوع که مستمری آنها مشمول افزایش حقوق و سنوات کارمندان دولتی هم باشد.

‌به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ طی روزهای اخیر پدر یکی از دانش‌آموزان شین آبادی اعلام کرده است، 11خانواده که فرزندانشان دچار درصد بالای سوختگی شده اند به میزان مستمری اعلام شده اعتراض دارند چرا که برحسب درصد سوختگی تعیین نشده و از 5 درصد سوختگی تا 85 درصد سوختگی برای آنها 600هزارتومان مستمری در نظر گرفته شده است؛ به این دلیل با تعدادی از خانواده هایی که فرزندشان درصد بالای سوختگی دارند تصمیم گرفته ایم هیچ حسابی باز نکنیم./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید