گفتگویی خودمانی با دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر و قویترین مرد جهان و المپیک جهان پهلوان "سیامند رحمان"


باید عرض کنم که یک قهرمان در مسیر موفقیت خود بدون همکاری و حمایت اطرافیان خود نمی تواند آنطور که شایسته است بدرخشد و من هم در این راستا از همه عزیزانیکه از هر نظر مرا مورد لطف خود قرار دادند تشکر میکنم اما در این میان لازم است که جداگانه و بطور ویژه از حمایتهای مستمر دکتر "رسول خضری" نماینده مردم شریف پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در طول این مدت تقدیر و تشکر کنم که در همین راستا بنده در همایشی که در مورخ 27 آذرماه سال 1392 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر برگزار شد مورد تجلیل دکتر رسول خضری و مردم شریف و اندیشمند پیرانشهر واقع شدم که همین حمایتها انگیزه مرا در کسب موفقیتهای بیشتر دو چندان می کند.
 
 
 

*  لطفاً در آغاز از بیوگرافی خودتان برای ما بگوئید:

** "سیامند رحمان" هستم در سال 1367 در خانواده ای نسبتاً متوسط در شهرستان اشنویه چشم به جهان گشودم و از اسفندماه سال 1385 بصورت حرفه ای وارد دنیای وزنه برداری شدم.

* لطفا از موفقیتهایی که در طول این 9 سال کسب کرده اید، بگوئید:

** در این مدت توانستم با یاری خدواند متعال موفق به کسب مدالها و عناوین قهرمانی زیادی شوم که بشرح زیر مختصرا به آنها اشاره می شود:

1- کسب اولین مدال طلا در مسابقات پاراالمپیک لندن در سال 2012

2- کسب مدال طلا در المپیک نیوجرسی ایالات متحده آمریکا

3- کسب مدال طلای مسابقات جهانی مالزی

4- کسب مدال طلای مسابقات جهانی امارات متحده عربی

5- کسب مدال طلای مسابقات آسیایی اینچوان کره جنوبی

6- کسب مدال طلای مسابقات آسیایی گوان ژو چین

7- کسب مدال طلای مسابقات جهانی اردن

8- کسب مدال طلای مسابقات جهانی لیبی

همچنین در سال 1393 در نظر سنجی که از طریق اعلام نظر کاربران در فضای مجازی در سطح جهان صورت گرفت؛ بعنوان برترین ورزشکار دنیا معرفی شدم و در ایران نیز 3 سال متوالی بعنوان قهرمان قهرمانان انتخاب

شدم.

* جناب آقای "رحمان" مهمترین دلیل موفقیت خود را در چه میدانید:

** بدون شک برای رسیدن به هر موفقیتی عوامل مختلفی دخیل هستند که مهمترین آنها ایمان به خدا و توکل به او سپس یاری و همراهی خانواده بویژه پدر و مادر می باشد که از طریق همین رسانه جمعی دستان پر مهر آنان را به نشانه سپاس می بوسم.

 عوامل بسیار مهم دیگری که در کسب این موفقیتهای بنده تاثیر گذار بوده اند که تلاشهای مسمتر و تمرینات متداوم خودم از عوامل اصلی می باشد که در این طی سالها بدون وقفه انجام شده است.

*  آیا تا کنون بجز مدال طلا، مدال دیگری در رنگهای دیگر کسب کرده اید یا خیر؟

** خوشبختانه در این مدت در هر مسابقه ای که شرکت کرده ام به مقام قهرمانی رسیده ام و تمامی مدالهایی که بدست آوردم رنگ زیبای طلا دارند.

*  در حال حاضر خود را برای انجام چه مسابقاتی آماده میکنید و برنامه شما برای حضور در مسابقات پارا المپیک برزیل چیست؟

** حدود چند ماه است که در اردوی تیم ملی کشورمان در تهران مشغول تمرین و آماده سازی هستم که انشاءلله تا یک ماه دیگر عازم مسابقات جهانی اقیانوسیه که به میزبانی قزاقستان برگزار خواهدشد، می باشم، در واقع این مسابقات در حکم انتخابی برای حضور در مسابقات مهم پارا المپیک ریودوژانیرو برزیل در سال 2016 خواهد بود که جا دارد بابت عدم حضور در کلاس های درس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر از همه اساتید و دانشجویان و مجموعه این دانشگاه معذرت خواهی نموده و قول می دهم جبران کنم و دل شان را شاد و لب شان را خندان.

*  آیا پیش بینی کرده ای که در مسابقات برزیل چه وزنه ای را بالای سر خواهی برد؟

** جو مسابقات بسیار سنگین است و پیش بینی نتایج بسیار سخت است اما به امید خدا سعی خواهم کرد با رکورد شکنی مجدد وزنه بالای 300 کیلو گرم را بالای سر ببرم.

*  سیامند رحمان با کسب این همه افتخار آیا توانسته است در تحصیل هم موفق باشد یا خیر؟

** از نظر تحصیلات هم خوشبختانه توانسته ام همزمان به فعالیت در ورزش ادامه تحصیل هم بدهم و اکنون دانشجوی ترم دوم رشته کارشناسی حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر می باشم که لازم است اشاره کنم بعلت حضور مداوم در تمرینات و اردوهای تیم ملی و مسابقات مختلف درون و برون مرزی نهایت تشکر را از مسئولان دانشگاه بویژه آقای دکتر "حاتم معروف" ریاست این دانشگاه داشته باشم چرا که همواره همکاری لازم را با بنده دارند.

*  آیا تا کنون به خداحافظی از دنیای وزنه برداری فکر کرده اید؟

** خیر، تا کنون به این موضوع بصورت جدی و حرفه ای فکر نکرده ام و فعلا بفکر آماده سازی جهت حضور موفق در مسابقات پیش رو هستم، اما هر ورزشکاری در هر شرایطی که باشد بالاخره یک روزی باید از دنیای حرفه ای خداحافظی کند و بنده نیز پس از مسابقات المپیک برزیل و مشورت با اصحاب فن در مورد خداحافظی از دنیای وزنه برداری تصمیم گیری خواهم کرد.


*  بهترین خاطره سیامند رحمان در طول 9 سال حضور موفق در صحنه های جهانی و ملی چه بوده است؟

** هر مسابقه ای بسته به شرایط خود دارای خاطرات شیرین وبه بیاد ماندنی می باشد اما بهترین و شیرین ترین خاطره این دوران مربوط به مسابقات المپیک لندن در سال 2012 می باشد که حضور گرم وپرشور هموطنان ایرانی در لندن وحمایتها و تشویقهای بی وقفه آنان با کاروان تیم ملی وزنه برداری ایران باعث شد تا اولین مدال طلای خود را بدست آورم و به لطف خدا شرمنده هموطنانم چه در داخل و چه در خارج کشور نشدم که لذت کسب این مدال بهترین و شیرین ترین خاطره من در ا مدت این 9 سال بوده است.

*  جناب آقای رحمان آیا پس از کسب این همه افتخار، مجمع نمایندگان کرد در مجلس شورای اسلامی آنطور که شایسته یک قهرمانی ملی است از شما حمایت کرده اند؟

** باید عرض کنم که یک قهرمان در مسیر موفقیت خود بدون همکاری و حمایت اطرافیان خود نمی تواند آنطور که شایسته است بدرخشد و من هم در این راستا از همه عزیزانیکه از هر نظر مرا مورد لطف خود قرار دادند تشکر میکنم اما در این میان لازم است که جداگانه و بطور ویژه از حمایتهای مستمر دکتر "رسول خضری" نماینده مردم شریف پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در طول این مدت تقدیر و تشکر کنم که در همین راستا بنده در همایشی که در مورخ 27 آذرماه سال 1392 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر برگزار شد مورد تجلیل دکتر رسول خضری و مردم شریف و اندیشمند پیرانشهر واقع شدم که همین حمایتها انگیزه مرا در کسب موفقیتهای بیشتر دو چندان می کند. من نماینده شهرستان را فردی مهربان و عملگرا یافتم که همواره به بنده لطف داشته اند و برای شان آرزوی موفقیت می کنم.
* "سیامند رحمان " نگاه مسئولان استانی به یک قهرمان ورزشی را چگونه ارزیابی میکند؟

** متاسفانه فضای حاکم در بین مسئولان استانی طوری هست که ورزشکاران و مدال آوران جهانی کمتر به چشم می آیند و آنطور که لازم است مورد حمایت قرار نمی گیرند که واقعاً جا دارد مسئولان نگاه ویژه ای را به این مقوله داشته باشند چرا که افتخارات ما متعلق به تمام ملت شریف ایران است.

*  آیا تا کنون از کشورهای دیگر پیشنهاد حضور در تیم ملی وزنه برداری آنها را دریافت کرده اید یا خیر؟

** بله تا کنون از چندین کشور این پیشنهاد مطرح شده است اما واقعاً لطف و محبت و حس وطن دوستی قابل مقایسه با هیچ پیشنهادی نیست و افتخار میکنم که  با پرچم ایران اسلامی برای ملت شریف و بزرگ ایران کسب افتخار کنم و مطمئن باشید حتی در بهترین شرایط هرگز به پیشنهاد آنها لحظه ای هم فکر نخواهم کرد.

*  و سخن آخر....

** تقدیرو تشکر از همه کسانی که به هر طریقی در مسیر موفقیت حقیر نقشی داشته اند و در این راستا دانشگاه ازاد اسلامی شهرستان واحد پیرانشهر که همواره با درک موقعیت اینجانب امکان ادامه تحصیل مرا فراهم نموده اند. از همه دست اندرکاران این دانشگاه سپاسگزارم و امیدوارم که زندگی فرصت دهد جوابگوی محبت همه آنها باشم و در نهایت یادمان باشد که ...

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست       هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود

صحنه پیوسته بجاست..........            خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد


روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پیرانشهر _ عثمان حسن زاده

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید