آسفالت محور سردشت به بوکان امسال اجرایی می شود


رسول خضری افزود: محور پیرانشهر-سردشت فاقد گاردریل بوده که باید تدابیری برای این جاده پرتردد و پر خطر و همچنین اصلاح نقاط حادثه خیز اندیشیده شود همانطور که حجم مبادلات مرزی سردشت پیرانشهر سه برابر حجم مبادلات ایران و آلمان است بر اهمیت موضوع می افزاید.

 
 
 

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت و گو با خبرنگار بلفتدر محل جاده بناویله با بر اهمیت شمردن موقعیت شهرستان اظهار کرد: جاده بسیار مهم سردشت بوکان که یکی از دغدغه های مردم این سردشت می باشد به طول 30 کیلومتر برای اطلاع از مقداری که ظرفیت اجرایی دارد در حال برنامه ریزی است و در سال 94 بخشی از آن احداث می شود.

سید حسین میر شفیع افزود: ارتقای مشخصات این پروژه مدنظر است و نیاز به مجوز 215 و تخصیص بودجه در سال های آینده دارد که نیازمند پیگیری نماینده مردم سردشت پیرانشهر است.

میر شفیع از واگذاری قیر به مردم نلاس خبر داد و تصریح کرد: قیر رایگان جهت آسفالت 5 کیلومتر راه در داخل روستای نلاس و ورودی جاده آغلان با همکاری دهیاری آن مورد استفاده قرار می گیرد.

به گفته وی برای ایمن سازی محورهای حادثه خیز سردشت برنامه ریزی صورت گرفته است تا بتوان برای راه های روستایی حجم کارهای انجام شده را افزایش داد.

وی افزود: پیگیری برای اتمام پروژه های نیمه تمام جاده های روستایی در صورت تامین اعتبار و زیر سازی جاده نلاس به بناویله و همچنین پروژه جاده سردشت به دهستان آلان در دستور کار می باشد.

نماینده سردشت پیرانشهر نیز در جلسه ای که در شهرداری شهر ربط تشکیل شد گفت: کاهش مسافت ها و از بین بردن نقاط حادثه خیز تاثیر بسزایی در موقعیت اقتصادی و معیشتی مردم دارد و باید اصلاح نقاط حادثه خیر حوزه انتخابیه در دستور کار قرار گیرد.

رسول خضری افزود: محور پیرانشهر-سردشت فاقد گاردریل بوده که باید تدابیری برای این جاده پرتردد و پر خطر و همچنین اصلاح نقاط حادثه خیز اندیشیده شود همانطور که حجم مبادلات مرزی سردشت پیرانشهر سه برابر حجم مبادلات ایران و آلمان است بر اهمیت موضوع می افزاید.

وی گفت: در مسیر سردشت مهاباد با توجه به سردسیر بودن منطقه به ویژه گردنه زمزیران از جمله برنامه ها به جز پروژه روشنایی، احداث تونل نیز در برنامه از محل اعتبارات ملی گنجانده شود.

خضری خاطر نشان کرد: جاده سردشت به بانه نیز در قسمت استان کردستان آسفالت آن به اتمام رسیده است اما در بخش آذربایجان غربی و شهرستان سردشت در حذف نقاط حادثه خیز و بهسازی جاده کاری صورت نگرفته است.

در پایان این جلسه به عنوان برگ سبزی از شهر ربط تابلویی از سنگفرش شهر باستانی ربط به معاون وزیر اهدا شد.

پروژه های ضروری راه های روستایی سردشت در روکش راه های روستایی در محورهای بیوران، اسلام آباد، قام رش و نلاس جمعا به طول 46 کیلومتر است و همچنین برای پروژه های نیمه تمام و جدید در محورهای دولکان-اسلام آباد، اسب میرزا-بیتوش، توژل- زیوه-دیوالان، ولیو-نوآباد-کانی اسپان، نلاس-آغلان-احمدبریو، و غیره به طول 205 کیلومتر و تعیین تکلیف این پروژه ها به منظور پیمانکار و بهسازی و آسفالت است.

 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید