گرامیداشت هفته معلم در پیرانشهر با حضور دکتر رسول خضری، اساتید و معلمان و مسئولین شهرستان


 
مراسم گرامیداشت روز معلم در مجتمع فرهنگی دانشگاه پیام نور پیرانشهر با حضور اساتید، دانشجویان، امام جمعه شهرستان، دکتر رسول خضری نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان سایر ادارات  برگزارشد.
 
 
 
 

از رفاه و معیشت معلم تا ارتقاء آموزش، تعلیم و تربیت

رسول خضری نماینده مردم پیرانشهر سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به میلاد امام علی (ع) و روز پدر به اهمیت جایگاه معلم در کشور پرداخته و ضمن تبریک این روز به مشکلات معلمان اشاره کرد و گفت: متأسفانه وجود برخی از مشکلات به ویژه از نظر رفاهی و معیشتی در روزهای اخیر باعث نارضایتی های قشر معلمان در سطح جامعه شده  که لازم است دولت‌مردان و دستگاه های اجرایی به گونه ای برنامه‌ریزی کنند که معلمان دلسوز ما به غیر از پرداختن به مسایل آموزشی و ارتقای تعلیم و تربیت دانش آموزان هیچ گونه دغدغه دیگری را نداشته باشند.

خضری افزود: مسئولان ما باید در تصمیمهای کلان کشوری به ویژه در اتخاذ تصمیمات وزارت آموزش و پرورش کشور از نظرات و مشاوره های معلمان استفاده کنند تا با اتخاذ سیاستهای درست در نهایت باعث تربیت نیروی متخصص، کارآمد و ماهر مطابق با نیازهای جامعه شوند.

 وی با اشاره به برنامه سوم توسعه اظهار کرد: دانشگاه باید کارآفرین باشد.

 
 
 
 

معلم بانی و کاشف استعداد دانش آموز است 

  ارسلان رحمن نژاد رئیس دانشگاه پیام نور پیرانشهر با اشاره به ولادت امیرالمومنین علی (ع) و تبریک این روز و گرامیداشت روز ملی خلیج فارس به جایگاه معلم و مقام شهید آیت الله مطهری (ره) گفت:این ایام مبارک و فرخنده که به نام هفته معلم نامگذاری شده و پاسداشت از مقام هادیان، رهنمائیان و عالمان است.

 وی اظهار کرد: معلمان بعنوان راهنمای زندگی عمل می کنند، مسیر موفقیت را نشان می دهند و شخصیت دانش آموزان خود را با انتقال دانش اخلاقی و علمی پربار می سازند.

 
 
 

رحمن نژاد افزود: معلمان استعدادهای دانش آموزان را کشف و آن ها را برای رسیدن به بهترین نتایج سوق میدهند.

وی با اشاره به اینکه چرا فعالیتهای معلم با کار انبیاء یکسان است و همان وظیفه ای را انجام می دهند که انبیاء انجام دادند گفت: علت آن در یک چیز است و آن تجلی هادی بودن خدا در این دو گروه است؛ چرا که هم نبی و هم معلم هر دو به دنبال روشنگری، تاباندن نور به عرصه های تاریک وآگاهی بخشی هستند و همین باعث شناخت بیشتر انسانها و هدایت آنها به سمت خدای متعال می گردد.

 
 
 

  سلام پیش دارمدرس مدعو  به نمایندگی از طرف اساتید محترم دانشگاه با اشاره به مشکلات و کمبودهای دانشگاه از نماینده پیرانشهر سردشت خواستار توجه بیشتر به دانشگاه و به ویژه به مسائل عمرانی و آزمایشگاهی دانشگاه شد.

 
 
 
 

درپایان مراسم از اساتید نمونه مدعو این واحد دانشگاهی با اهدای لوح و جوایزی تقدیر به عمل آمد .

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید