همایش خیرین مدرسه ساز در پیرانشهر/تصاویر


خضری، ضمن تقدیر از اقدامات خیرین مدرسه ساز در شهرستان پیرانشهر به تعداد 13 روستای بدون مدرسه در پیرانشهر اشاره کرد و  ابراز امیدواری کرد که با همت خیرین و مساعدت دولت در آینده ای نزدیک در این شهرستان شاهد جشن ریشه کنی کمبود فضای آموزشی باشیم.

 
 
 

پنجمین جشنواره خیرین مدرسه ساز شهرستان پیرانشهر با حضور دکتر خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی، مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی دیگر از مسئولان استان و شهرستان و همچنین اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز پیرانشهر در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر برگزار شد.

 
 

آقای اسماعیلی، مدیر کل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان آذربایجانغربی در ابتدای این جشنواره ضمن تقدیر از حضور خیرین مدرسه ساز در چنین محافلی گفت: بدون شک برگزاری چنین جشنواره های در این سطح و استقبال چشمگیر مردم و خیرین از آن نشان از اهمیت موضوع مدرسه و آموزش و همچنین توجه بیشتر به توسعه پایدار در کشور دارد.

 
 

وی در ادامه اظهار داشت: شهرستان پیرانشهر یکی از شهرستانهائیست که در زمینه فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز در مقایسه با سایر شهرستانهای استان در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد چرا که در این راستا از ابتدای شروع به فعالیت این مجمع احداث 25 باب مدرسه در قالب  98 کلاس درسی در مقاطع مختلف تحصیلی خود گویای این ادعاست.

اسماعیلی، در ادامه سخنان خود از افتتاح مدرسه 12 کلاسه شین آباد در اردیبهشت ماه سالجاری خبر داد و عنوان کرد: مدرسه 12 کلاسه شین آباد انشاءاله در ایام گرامیداشت هفته معلم و با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح خواهد شد و برای مهرماه آینده پذیرای دانش آموزان عزیز خواهد شد.

 
 

رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه این جشنواره طی سخنانی گفت: خیرین مدرسه ساز را باید خیرین عرصه تعلیم و تربیت نام نهاد چرا که اقدام خداپسندانه آنها نه تنها از لحاظ کمبود فضای فیزیکی مدارس تاثیر گذار است بلکه انها با این اقدام و عمل خود گام در راه تعلیم و تربیت فرزندان این کشور نهاده اند که واقعاً جای تقدیر و سپاس دارد.

وی با اشاره به دو بحث مهم آموزش و سلامت در کشور، خاطر نشان شد، دو مقوله سلامت و آموزش در کشور همچون دو بال کبوتر مکمل یکدیگرند که توجه به هر کدام از آنها باعث رشد و ترقی درکشور خواهد شد و برای رسیدن به این هدف نیاز به همکاری همه مردم و بویژه خیرین عزیز می باشد چرا که جامعه ای که از وجود انسان سالم و عالم بهره مند باشد بدون شک همواره در مسیر رشد و ترقی در همه ابعاد گام برمی دارد.

خضری، ضمن تقدیر از اقدامات خیرین مدرسه ساز در شهرستان پیرانشهر به تعداد 13 روستای بدون مدرسه در پیرانشهر اشاره کرد و  ابراز امیدواری کرد که با همت خیرین و مساعدت دولت در آینده ای نزدیک در این شهرستان شاهد جشن ریشه کنی کمبود فضای آموزشی باشیم.

 
 
 
 

آخوندیان، مدیر عامل مجمع خیرین مدرسه ساز استان آذربایجانغربی نیز در ادامه این جشنواره طی سخنانی کوتاه ضمن اشاره به برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استانی در 23 اردیبشهت ماه سالجاری در ارومیه، گفت: امر آموزش و توجه به آن در کشور امروز به اندازه ای مهم است که لازم است همگان از آن بعنوان یک تکلیف و وظیفه یاد کنند چرا که تمامی خوشبختی های انسان و توسعه یافتگی یک کشور در همه ابعاد از دایره آموزش و پرورش آن سرچشمه می گیرد.

لازم به ذکر است که در خاتمه  تعدادی از اعضای حاضر در مراسم مبلغی در حدود 40 میلیون تومان بصورت نقدی ، اهداء چند قطعه زمین و امکانات سخت افزاری از قبیل دیتا پروژکتور و تعین اهداء مبالغی به میزان  50 الی 100 هزار تومان بصورت ماهیانه از طرف تعدادی از حاضران بصورت مادام العمر به مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستان پیرانشهر کمک شد که در نوع خود در این شهرستان بی نظیر می باشد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید