بازدید دکتر رسول خضری و مهندس دانشجو مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی و جمعی از مسئولین شهرستان از پروژه های آبی منطقه/ تصاویر

روز سه شنبه 11 فروردین ماه 1394، دکتر رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، مهندس دانشجو مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی و مهندس نوسودی فرماندار پیرانشهر از پروژه های در دست اجرای آب در منطقه بازدید و با مشارکت دکتر اشرفی، مهندس بهنام، مهندس امرالهی، آقای قادری بخشدار لاجان، مهندس یارمحمدی رئیس راه و شهرسازی، آقای احمدی راد رئیس اداره آب، مدیر عامل شرکت و نیز نماینده مجری طرح سد مخزنی سیلوه  جلسه ای در در محل دفتر نظارت مقیم سد سیلوه و و تونل انتقال آب جلدیان برگزار کردند.

 
 

به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری در این بازدید یکروزه که در یازدهمین روز از تعطیلات نوروزی انجام گرفت  از طرحهای در دست اجرای سد مخزنی سیلوه و تونل انتقال آب جلدیان بازدید به عمل آمده و نماینده سردشت و پیرانشهر، مهندس دانشجو مدیر عامل آب منطقه ای آذربایجان غربی و مهندس نوسودی فرماندار پیرانشهر و هیئت همراه از نزدیک روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی آنها را مورد بررسی قرار دادند.

 

در این برنامه همچنین طی جلسه ای که در محل دفتر نظارت مقیم سد سیلوه برگزار شد مجریان و ناظران طرحها به ارائه گزارش و توضیحاتی در خصوص طرح مورد اجرای خود پرداخته و از کم و کیف طرحها و اقدامات انجام شده گزارشهایی را ارائه نمودند.

 
 

در این جلسه اعضای محترم شورا و دهیاری سیلوه سوالاتی در خصوص تملک خانه ها و زمین های زراعی مطرح کردند، که با قول مساعد مهندس دانشجو قرار شد در فاز اول مبلغ 5 ملیارد تومان به خانه های مسکونی سیلوه اختصاص یافته و فاز دوم خریداری در طول شش ماه اول سال جاری به مرحله عملیاتی برسد. اسکان اهالی در سیلوه جدید و تامین امکانات و خدمات آب و برق توسط سازمانها و ارگانهای مربوطه  از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بود.

 
 


درپایان این بازدیدها مهندس دانشجو طی سخنانی با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه ها از مجریان ودیگر عوامل اجرایی آنها خواست با فعالیت مستمر، پروژه ها را فعال نگه داشته و با اتخاذ تدابیر لازم از هر گونه وفقه و رکود در اجرای آنها ممانعت بعمل آورند.

 
 

لازم به ذکر است که پیشتر دکتر رسول خضری در دیدار نوروزی با مردم روستاهای منطقه وعده دیدار آنها با مدیر عامل آب منطقه ای استان را داده بود. در این راستا قرار بر آن است که جلسه ای با حضور اعضای محترم شورای دربکه و 9 روستای تابعه پیرامون بحث و تبادل نظر در مورد حق آبه  و تامین مطالبات این روستاها با رئیس منابع طبیعی و آبیاری شهرستان نیز در هفته جاری برگزار شود. تملک و رایگان نمودن برداشت آب از رودخانه زاب جهت آبیاری زمین های کشاورزی روستاهای سوغانلو، کاسه کاران و ریک آباد و تفویض اختیار به رئیس آبیاری پیرانشهر از جمله موارد مطرح شده در این جلسات بود.

 
 
 

در همین ارتباط در دیدار نماینده سردشت و پیرانشهر با اعضای شورا و دهیاری روستای جلدیان انجام تزریق بتون و رفع مشکل درزهای موجود در سد جلدیان و ایجاد مدیریت یکپارچه در خصوص  نحوه برداشت آب از سد توسط کشاورزان عزیز و نیز پیگیری جدی در خصوص اجرای شبکه آبیاری و زهکشی زمین های بالا و پایین دست جلدیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در بازدید از روستاهای گردبن، برکمران و شیلم جاران در منطقه لاجان نیز اجرای پروژه سد گردبن و پیش بینی حداقل 30 درصدی این سد در سال جاری و حل مشکلات مربوط به آبیاری و زمین های دو سمت سد نیز از مهمتری موضواعت مطرح شده بود.

 
 

در نهایت قول های مساعدی به شورا و دهیاری حمزه آباد علیا در خصوص خواسته ها و مطالبات آنان مبنی بر جابجایی این روستا با عنایت به مشکلات ناشی از رانش احتمالی زمین بعد از آبگیری از سد داده شد.  

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید