منطقه ویژه اقتصادی سردشت و پیرانشهر در مرحله مطالعه است / برگزاری نمایشگاه فاجعه شیمیایی سردشت در مجلس


 
رسول خضری در خصوص منطقه ویژه اقتصادی سردشت و پیرانشهر گفت:منطقه ویژه اقتصادی سردشت و پیرانشهر در مرحله مطالعه است. وی افزود: قرار است نمایشگاهی در مجلس شورای اسلامی در خصوص فاجعه شیمیایی سردشت برگزار شود و در روزهای 24 و25 و 26 اسفند با شرکت هئیت رئیسه مجلس و نهادهای دیگر این مراسم انجام پذیرد.
 
 
دکتر خضری نماینده ی سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار کردپرس گفت:با توجه به بازدید  وزرای محترم صنعت و تجارت و وزیر محترم جهاد کشاورزی و همچنین دبیر عالی شورای مناطق آزاد کشور از سردشت و پیرانشهر قرار شد این مناطق که مستعد جهت احداث منطقه ویژه ی تجاری و اقتصادی هستند در دستور کار قرار گیرند و مجوز تصویب و طرح احداث تهیه شوند و بعد از تصویب هئیت دولت و مجلس شورای اسلامی بصورت عملی کار احداث پروژه اغاز شود.
وی افزود: قرار است نمایشگاهی در مجلس شورای اسلامی در خصوص فاجعه شیمیایی سردشت برگزار شود و در روزهای 24 و25 و 26 اسفند با شرکت هئیت رئیسه مجلس و نهادهای دیگر این مراسم انجام پذیرد.
وی گفت: برای این مراسم از گروه ها و «ان.جی او» های گوناگون دعوت نموده ایم که در روزها حضور یابند.
خضری در ادامه  گفت:  برای مراسم 7 تیر سال اینده تمهیداتی درنظر گرفته شده و قرار بر این شده است تا  مانند سال گذشته از مهمانان و شخصیتهای دولتی  و مقامات بلند پایه کشوری و خارجی دعوت نماییم که در این مراسم حضور یابند .
وی عنوان کرد که قصد داریم در سه محور زیر این مراسم را پی گیری کنیم.
1-تبدیل درد و آزار مردم به اشک امید و ارزو
2-بحث احراز جانبازی برای جانبازانی که هنوز موفق به حق جانبازی نشده اندو همچنین ادامه طرح اوردن پزشکان متخصص به منطقه و استفاده از توانایی های پزشکی آنان در زمینه ی مداوای مصدوامن شیمیایی
3-طرح دعواو اگاهی رسانی  بین المللی و به جریان انداختن پرونده شیمیایی شدن سردشت
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید