دکتر خضری: مهمترین راه مقابله با اعتیاد رفع بیکاری است


 
نماینده مردم سردشت گفت: امروز افزایش اعتیاد به یکی از معضل‌های شهرستان سردشت تبدیل شده است و مقابله با بیکاری می‌تواند سهم بسزایی در کاهش این معضل داشته باشد.
 
 
 رسول خضری نماینده مردم سردشت در نطق میان دستور خود با اشاره به اقدامات دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: از زمان آغاز به کار دولت اعتدال اقدامات مناسب و ارزنده‌ای صورت گرفته است به ویژه تا این لحظه در زمینه سیاست خارجی، مناسبات بین‌المللی، تنش‌زدایی و دیپلماسی هسته‌ای ضمن پایبندی به ارزش‌های انقلاب و منافع اسلامی نیز کارهای عمده‌ای صورت گرفته است. در زمینه داخلی نیز پیشرفت‌های نسبتاً مهمی در حوزه بهداشت، درمان و رفاه اجتماعی صورت گرفته است ولی چون مشکلات عدیده‌ای در این ز مینه وجود دارد نیاز به همت مضاعف نیز احساس می‌شود.

خضری با بیان این‌که متأسفانه طبق آمار و مشاهدات خشونت علیه زنان در اجتماع و خانواده‌ها بالا رفته است، گفت: این امر امروز به عنوان یکی از معضل‌های اجتماعی مطرح است و لازم است که ما از تمام امکانات خود به ویژه رسانه‌ها برای سیاست‌گذاری درست در این زمینه و به طور کلی مقابله با خشونت در خانواده‌ها و اجتماع بهره بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: بحث دیگری که امروز در کشور مطرح است رفع نابرابری‌ها و برقراری عدالت در کشور است. زیرا برقراری عدالت در همه عرصه‌ها وحدت و امنیت ملی ما را تضمین خواهد کرد. در این راستا باید به رفع محرومیت از مناطق محروم کشور توجه کرد و قطعاً اصل 48 قانون اساسی در این زمینه باید به خوبی محقق شود.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از نطق خود توجه به کشاورزان را لازم دانست و گفت: طبق اصل 43 قانون اساسی بند 9 در رابطه با اهمیت دادن به کشاورزی به عنوان یکی از راه‌های نداشتن وابستگی کشور مطرح شده است این سوال مطرح می‌شود که چرا به صورت بی‌مورد مقابل کشاورزان مانع ایجاد می‌شود؟ من چندین مورد در ارتباط با کشاورزان و چغندرکاران سردشت و پیرانشهر تذکر جدی دادم. همچنین دولت مکلف است تمهیدات لازم را برای ایفای نقش کشاورزان در طرح‌های کشاورزی و توسعه کشور را فراهم کند.

نماینده سردشت بخش دیگری از نطق میان دستور خود را به طرح اتصال راه‌آهن مراغه - ارومیه به پیرانشهر و مرز طبرسین اختصاص داد و افزود: مطالعات این طرح از دو سال پیش با جدیت آغاز شده است و انتظار داریم که در این زمینه اقدامات عملی نیز صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین خواسته‌های مردم سردشت و پیرانشهر تعیین وضعیت منطقه آزاد تجاری یا ویژه اقتصادی سردشت و پیرانشهر است که حق مردم شریف این دو شهرستان است و امیدواریم این مطالبه در سفر آتی رئیس جمهور تحقق یابد.

خضری در پایان تصریح کرد: بحث اعتیاد به مواد مخدر در سردشت کاملاً قابل توجه است و وظعیت در این منطقه کاملاً وخیم است و لازم است در سطح ملی، ‌استانی و شهرستانی با قاطعیت در رابطه با مواد مخدر برخورد کنیم و یکی از مهمترین عوامل مقابله با آن ایجاد اشتغال و مبارزه با بیکاری است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید