نماینده سردشت و پیرانشهر خواستار شد: اعلام تعطیل رسمی روز 12 ربیع الاول از سوی مسئولان نظام در استانهای سنی نشین


 
دکتر رسول خضری، نماینده مردم شهرستانهای پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی در همایش بزرگ وحدت در پیرانشهر خواستار اعلام تعطیل رسمی روز 12 ربیع الاول از سوی مسئولان نظام در استانهای سنی نشین شد.
 
 
 دکتر رسول خضری، نماینده مردم شهرستانهای پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در همایش بزرگ وحدت در شهرستان پیرانشهر که بعدازظهر روز شنبه 13 دیماه در محل مصلی امام خمینی پیرانشهر بر گزار شد، طی سخنانی گفت: امیدواریم برگزاری جشنهای هفته وحدت در سالجاری آنچنان با قدرت و برنامه ریزی مناسب برگزار شود که همانند تیری در قلب دشمنانی که با نام شیعه و سنی قصد ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان را دارند، فرو برود.
"خضری" در ادامه با اشاره به آغاز جشنهای هفته وحدت از 12 ربیع الاول اظهار داشت: از مسئولان دولتی انتظار داریم که روز 12 ربیع الااول را که بر اساس اعتقادات اهل سنت مصادف است با میلاد نبی مکرم اسلام(ص) از سوی مسئولان نظام در استانهای سنی نشین کشور بطور رسمی تعطیل اعلام شود تا خدمتگزاران شاغل در دستگاههای دولتی در این استانها بتوانند در چنین روزی در کنار خانواده و خویشاوندان خود لحظات شادی را طی کنند.
ماموستا محمودی، امام جمعه شهرستان پیرانشهر نیز در ادامه این مراسم ضمن تبریک فرارسیدن میلاد پیغمبر اسلام(ص) و هفته وحدت،گفت: پیغمبر اسلام از میان انسانها برای رفع نیازهای آنان خلق شد تا همه مشکلات و نیازهای انسان را درک کند و قانونی را برای انسان برجای گذاشت که تا ابدیت به یادگار خواهد ماند.
 وی در ادامه با اشاره به ضرورت حفظ وحدت در میان مسلمانان اظهار داشت: امروز اگر تفرقه و اختلافهایی هم در میان مسلمانان مشاهده می شود حاصل توطئه های شوم دشمنان دین و اسلام است که در قالب گروههای ضد دینی مانند، داعش، طالبان، النصره، وهابیون، الشباب، سلفیون و ....خود را ظاهر کرده است که همین امر تقویت حفظ روحیه وحدت در بین مسلمانان را ملموس تر از گذشته       می کند.
لازم به ذکر است که در این همایش گروههای مداحی از شهرستانهای پیرانشهر و اشنویه با قرائت اشعاری در مدح و نعت رسول اکرم (ص) به اجرای برنامه پرداختند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید