رسول خضری: یکی از عوامل اصلی بیکاری کم توجهی به امر پژوهش محوری در دانشگاهها است


 نماینده پیرانشهر سردشت در همایش پژوهش دانشگاه های پیرانشهر گفت: یکی از عوامل اصلی بیکاری کم توجهی به امر پژوهش محوری در دانشگاهها است
 
 

همایش بزرگداشت هفته پژوهش با حضور مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور پیرانشهر در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر برگزار شد.

ارسلان رحمان نژاد رئیس دانشگاه پیام نور پیرانشهر در این همایش نسبت به نامگذاری چنین روزی بنام پژوهش و تحقیق در تقویم گفت: این سالروز اهمیت و جایگاه پژوهش را در سطح جهانی و ایران اسلامی می رساند.

وی اظهار کرد: گسترش فعالیت و پیشرفت در زمینه های مختلف (اقتصادی، تجاری، و ...) مرهون و مدیون تحقیق و پژوهش می باشد.

رئیس دانشگاه پیام نور پیرانشهر تحقیق و پژوهش را نیروی محرک و پیشرفت در جامعه دانست و افزود: یکی از شاخص های که در توسعه پایدار داریم تحقیق و پژوهش است که اگر پژوهش در جامعه نباشد آن جامعه یا کشور راکد می شود.

وی پژوهش را در جامعه به روح در بدن انسان نسبت داد و گفت: جسمی که روح نداشته باشد آن جسم مرده و جامعه بدون پژوهش هم جامعه مرده بحساب می آید که هیچگونه پیشرفتی نخواهد داشت.

رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر سردشت در این همایش، ضمن تبریک هفته پژوهش از امنیت، منابع ملی و (منابع انسانی)مدیریت بعنوان سه مولفه اصلی برای توسعه پایدار یادکرد و گفت: بدون شک در توسعه و پیشرفت پایدار وجود این مولفه ها نقش اساسی را ایفا میکنند و دراین راستا دانشگاهها وظیفه مهمی را بر عهده دارند.

وی ضمن اشاره به بی کاری 40 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی، اظهار کرد: دانشگاهها با عنایت به انجام رسالت اصلی خود در سه حوزه آموزش محور، پژوهش محور و کارآفرینی نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا میکنند که اگر محور سوم عملیاتی شود شاهد این همه باسواد بیکار در جامعه نخواهیم شد.

نماینده مردم پیرانشهر سردشت در مجلس افزود: اکنون بر اساس آمارهای ارائه شده شاهد افزایش سه برابری تعداد باسوادان بیکار در مقابل بیسوادان بیکاران هستیم که این امر می طلبد دانشگاه های ما باید در حوزه کارآفرینی فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

وی  با تاکید بر این که ستون فقرات دانشگاه را بحث پژوهش و تحقیق خواند و گفت: ما دنبال علمی هستیم که در فناوری و تولیدات آن علم موفقیت کسب کنیم آن هم در سایه تحقیق و پژوهش شما اساتید و دانشجویان میسر خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در سطح منطقه بویژه در شهرستانهای پیرانشهر و سردشت، خواستار توجه جدی تر مسئولان دانشگاهها بویژه اساتید به حوزه پژوهش در حوزه اقتصادی شد و تاکید کردند که کارها و تحقیقات پژوهشی باید با توجه به نیازهای داخلی کشور انجام شود که این امر با تبدیل شدن این منطقه به مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری در آینده ای نزدیک بسترهای لازم برای انجام تحقیقهای پژوهشی فراهم خواهد ساخت.

در ادامه این همایش به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فعالیتهای پژوهشی و تعداد مقاله های ارائه شده در مجلات داخلی و بین المللی توسط اساتید هیأت علمی فعال در دانشگاههای شهرستان، پرداختند.

در آخر این همایش با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از اساتید برتر حوزه پژوهش در دانشگا ههای آزاد اسلامی و پیام نور پیرانشهر تجلیل و تقدیر بعمل آمد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید