دکتر خضری: آمار بیکاران باسواد کشور سه برابر آمار بیکاران بیسواد است


 
دکتر رسول خضری، در جمع دانشجویان دانشگاههای پیام نور و آزاد اسلامی پیرانشهر با تاکید بر توجه بیشتر به حوزه پژوهشی خواستار اجرای تمامی بخشنامه های پژوهشی در دانشگاهها شد.
 
 
 
دکتر رسول خضری، در همایش بزرگداشت هفته پژوهش که با حضور مسئولان ، اساتید و دانشجویان دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور پیرانشهر صبح امروز پنجشنبه 27 آذرماه در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرانشهر برگزار شد، ضمن تبریک هفته پژوهش از امنیت، منابع ملی و مدیریت بعنوان سه مولفه اصلی برای توسعه پایدار یادکرد وگفت: بدون شک در توسعه و پیشرفت پایدار وجود این مولفه ها نقش اساسی را ایفا میکنند و دراین راستا دانشگاهها رسالت وظیفه مهمی را بر عهده دارند.
وی ادامه داد: دانشگاهها با عنایت به انجام رسالت اصلی خود در سه حوزه آموزش محور، پژوهش محور و کارآفرینی نقش مهمی را در توسعه کشور ایفا میکنند که اگر محور سوم عملیاتی شود شاهد این همه باسواد بیکار در جامعه نخواهیم شد.
خضری اظهار داشت: اکنون بر اساس آمارهای ارائه شده شاهد افزایش سه برابری تعداد باسوادان بیکار در مقابل بیسوادان بیکاران هستیم که این امر می طلبد دانشگاه های ما باید در حوزه کارآفرینی فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.
این نماینده مجلس در ادامه سخنان خود با تاکید بر این نکته که دانشگاه محل انسان سازی و تمدن سازی می باشد، تصریح کرد، مهمترین مولفه توسعه، تربیت نیروی انسانی کارآمد در دانشگاه ها می باشد چرا که اکنون معیار سنجش ترقی و تعالی هر مملکتی، فرهیختگان، اساتید و محققان آن مملکت می باشد و دیگر منابع مادی در اولویت اصلی قرار ندارند.
رسول خضری همچنین خواستار تشکیل کمیته های پژوهشی در دانشگاه ها شد و عنوان کرد: در بحث پژوهش آئین نامه زیادی وجود دارد که با تشکیل این کمیته ها نحوه اجرای بخشنامه های پژوهشی بیشتر عملیاتی خواهد شد چرا که به جرات می توان گفت تا کنون تنها 30 درصد آنها عملیاتی شده است که باید در این امر کاملاً بازنگری شود.
وی در ادامه با اشاره به ظرفیتها و پتانسیلهای موجود در سطح منطقه بویژه در شهرستانهای پیرانشهر و سردشت، خواستار توجه جدی تر مسئولان دانشگاهها بویژه اساتید به حوزه پژوهش در حوزه اقتصادی شد و تاکید کردند که کارها و تحقیقات پژوهشی باید با توجه به نیازهای داخلی کشور انجام شود که این امر با تبدیل شدن این منطقه به مناطق ویژه اقتصادی و آزاد تجاری در آینده ای نزدیک بسترهای لازم برای انجام تحقیقهای پژوهشی فراهم خواهد ساخت.
در ادامه این همایش روسای دانشگاههای آزاد اسلامی و پیام نور پیرانشهر ضمن تبریک هفته پژوهش به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فعالیتهای پژوهشی و تعداد مقاله های ارائه شده در مجلات داخلی و بین المللی توسط اساتید هیأت علمی فعال در دانشگاههای شهرستان، پرداختند.
در آخر این همایش با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از اساتید برتر حوزه پژوهش در دانشگا ههای آزاد اسلامی و پیام نور پیرانشهر تجلیل و تقدیر بعمل آمد.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید