در آستانه دومین سالگرد حادثه شین آباد پیرانشهر صورت گرفت: سخنرانی دکتر رسول خضری در جمع نمازگزاران شین آباد و تشریح آخرین وضعیت دانش آموزان


 
دکتر رسول خضری دبیر اول کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، امروز (14 آذر 1393) ، در آستانه دومین سالگرد حادثه دلخراش  آتش سوزی مدرسه دخترانه انقلاب اسلامی روستای شین آباد، در جمع نمازگزاران شین آبادی حاضر و پیش از خطبه های نماز جمعه به ارائه گزارشی از آخرین وضعیت دانش آموزان حادثه دیده  به مردم این روستا پرداخت.
 
 

به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، نماینده  مردم سردشت و پیرانشهر در آستانه دومین سالگرد حادثه آتش سوزی مدرسه شین آباد پیرانشهر، در جمع نمازگزاران شین آباد حاضر شده و در خصوص اقدامات انجام گرفته و  روند درمان دانش آموزان حادثه دیده، به ارائه گزارش پرداخت.

حضری در مقدمه سخنان خود با یادآوری حادثه دلخراش آتش سوزی 15 آذر 1391 که باعث غم و اندوه و ناراحتی همگان شد، به مرگ غم انگیز دو قربانی این حادثه به دلیل شدت سوختگی اشاره نموده و یاد آنان را گرامی داشت و در ادامه به ارائه گزارشی در مورد اقدامات انجام گرفته و روند درمان قربانیان پرداخت.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه یکی از مطالبات اصلی ما موضوع پرداخت دیه کامل بچه‌های حادثه دیده بوده است، با توجه به دختر بودن این عزیزان و احتمال اینکه دیه آنها نصف خواهد شد،  از همان ابتدا اصرار داشتیم که صندوق حمایتی دولت شامل این افراد بشود و دولت برای دلجویی از خانواده‌ها، ما‌به‌تفاوت دیه آنها را پرداخت کند. خضری با اشاره به مشکلات به وجود آمده در چند ماه اخیر و تلاش برای حل آنها و با یادآوری جلسات برگزار شده با مسئولین و نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: خوشبختانه این تلاش ها در نهایت به نتیجه رسید و در حال حاضر با پرداخت دیه کامل یک مرد به قربانیان موافقت شده و در روزهای گذشته دیه تعدادی از این عزیزان پرداخت شده و  پرداخت دیه کامل تعدادی دیگر از آنها نیز در روزهای آتی انجام خواهد گرفت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر موضوع برقراری مستمری مادام‌العمر را به عنوان یکی دیگر از خواسته های خود و خانواده ها عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این دانش‌آموزان حادثه دیده دختر هستند و باید آینده آنها تأمین شود، ما از همان آغاز پیگیر این موضوع بوده ایم و مکررا از دولت تقاضا کرده‌ایم آتیه این قربانیان براساس مستمری تامین اجتماعی باشد. خضری با اشاره به جلسات برگزار شده با دفتر و مشاورین رئیس جمهور و دیگر مسئولین و اقدامات انجام گرفته در این زمینه نیز اظهار امیدواری کرد که پرداخت مستمری آبرومندانه یا مستمری تامین اجتماعی برای این عزیزان در نظر گرفته شود و این موضوع محقق شود و موجب رضایت مردم شود. 

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در ادامه سخنان خود به مساله پرداخت کمک هزینه به خانواده های قربانیان به عنوان یک موضوع اساسی دیگر اشاره کرد و افزود که تاکید ما بر این است که چون خانواده های این عزیزان آسیب دیده غالبا کارگر و از قشر فقیر هستند و پیگیری روند درمان کودکانشان نیز فشار بیشتری بر آنها وارد کرده است، بنابراین ضروری است که بحث پرداخت کمک هزینه مورد توجه مسئولان باشد و ما همچنان پیگیر این مساله خواهیم بود.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در ادامه سخنان خود در جمع نمازگزاران شین آباد، با اشاره به استمرار روند درمان دانش آموزان اظهار داشت: بر اساس تعهدهای صورت گرفته با سازمانها و ارگانهای ذیربط ادامه درمان این عزیزان تا مرحله نهایی ادامه خواهد داشت. خضری با قدردانی از اقدامات وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان به مردم و والدین این عزیزان اطمینان داد که روند درمان این عزیزان را در آینده نیز جدی تر از پیش پیگیری خواهد نمود و  یکی از اولویت های وی در مجلس خواهد بود.  خضری ابراز امیدواری کرد که با پیگیریهای مستمر و همکاری و هماهنگی بیشتر سازمانها و مسئولین  و استفاده از بهترین امکانات پزشکی، روند درمان این عزیزان  سریعتر و مطلوب تر از قبل ادامه یابد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در خاتمه به ساخت و تکمیل مدرسه جدید شین آباد با شرایط استاندارد و انتقال دانش آموزان به آنجا اشاره کرد و گفت که با هماهنگ های به عمل آمده با وزیر و تامین بهنگام امکانات مناسب و مطلوب، کار ساخت آن در مدت زمان مناسبی انجام گرفت و قرار است روز شنبه (15 آذر 1393) مراسم افتتاح این مدرسه انجام گرفته و مورد بهره برداری قرار گیرد.


در ادامه این مراسم، حاچی ماموستا ملا سلیمان روحانی امام جمعه مردم شین آباد نیز با یادآوری حادثه دلخراش و ناگوار آتش سوزی مدرسه شین آباد اقدامات انجام گرفته و پیگیریهای نماینده سردشت و پیرانشهر را در روند درمان قربانیان قابل قبول و مورد تقدیر قرار داد.

امام جمعه شین آباد همچنین با اشاره به تلاشها و پیگیریهای نماینده مردم سردشت و پیرانشهر  در زمینه احداث مدرسه شین آباد، احداث بیمارستان جدید، تلاشها در زمینه ارتقای امکانات مرزی، پیگیری منطقه آزاد تجاری و احداث اتوبان پیرانشهر- نقده این فعالیت ها را شایسته قدردانی مردمی و مورد حمایت همگان دانست.

 

 به زودی متن کامل سخنرانی دکتر رسول خضری و امام جمعه شین آباد و گزارش تصویری بر روی سایت درج خواهد شد.

 

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید