عضو کمیسیون بهداشت مجلس:زمینه بهره مندی مصدومان شیمیایی از مزایای بنیاد شهید فراهم شود


عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: مصدومان شیمیایی با کمترین درصد جانبازی قادر به امرار معاش نیستند از این رو زمینه بهره مندی این افراد از مزایای بنیاد شهید فراهم شود.

 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: پیش از تیر ماه امسال، پیشنهاد راه‌اندازی بیمارستاین ویژه مصدومان شیمیایی در سردشت  مطرح شد.

وی گفت: در این رابطه بحث توسعه و فعال‌سازی در حد مطلوب درمانگاه کنونی مصدومان شیمیایی سردشت باید در دستور کار قرار گیرد چون متاسفانه از چند سال اخیر حالت نیمه تعطیل داشته است اما خوشبختانه بتدریج در حال سامان بوده و حتی داروخانه آن نیز آغاز به کار کرده است.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهریور امسال پزشکانی کاربلد در سردشت حضور یافته و آزمایشات ژنتیک را بر روی 700 جانباز این شهرستان انجام دادند.

وی گفت: احراز جانبازی مصدومان شیمیایی سردشت بسیار مهم و در اولویت است چون متاسفانه کمیسیون‌های پزشکی، کمیسیون‌هایی تصویبی هستند در حالی که باید تشخیصی باشند تا با تخصص بیشتر آزمایش های دقیق بر روی این مصدومان انجام گیرد.

خضری بیان کرد: از 8 هزار مصدوم شیمیایی سردشت تنها جانبازی 1400 نفر از آنها که زیر 25 درصد هستند احراز شده و متاسفانه از حقوق و مزایای رفاهی نیز برخوردار نیستند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکل جانباز شیمیایی هر درصدی هم باشد فرد را از لحاظ امرار معاش و زندگی دچار مشکل می‌کند بنابراین ما انتظار داریم بحث درصد جانبازی برای اخذ حقوق و مزایا لحاظ نشود تا هر فردی با هر درصد جانبازی از امتیازات کامل بنیاد شهید اعم از امتیازات حقوقی، رفاهی و پاداشی استفاده کند.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید