خضری در جمع خبرنگاران: دیه کامل قربانیان حادثه شین آباد پرداخت شد


نماینده مردم پیرانشهر در مجلس با اعلام خبر پرداخت دیه کامل یک مرد به هر کدام از قربانیان حادثه شین‌آباد، گفت: از دولت تقاضا کرده‌ایم آتیه این قربانیان براساس مستمری تامین اجتماعی باشد.
 
 

به گزارش خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، رسول خضری در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه، 9 آذر) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت‌ قربانیان حادثه شین آباد گفت: آخر وقت اداری پنج‌شنبه گذشته دولت پرداخت دیه کامل یک مرد به خانواده قربانیان را پذیرفت.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دیدار خود با معاون محمدباقر نوبخت معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور با موضوع پرداخت مستمری براساس قانون تامین اجتماعی به خانواده‌های قربانیان افزود: در این دیدار توافق صورت گرفت و این مسئله فقط نیاز به مصوبه هیات دولت دارد.

وی از تقبل پرداخت کمک هزینه به خانواده‌ها از سوی دولت خبر داد و با اشاره به تاکید خود بر پرداخت مستمری به همه 26 خانواده حادثه‌دیده به اسم دخترخانم‌ها گفت: ما از زمان وقوع حادثه و در زمان دولت دهم تقاضای دیه کامل و پرداخت هزینه درمان این دانش‌آموزان را داشتیم که دولت قبل آن را نپذیرفت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تلاش خود برای تعیین مستمری مادام‌العمر برای خانواده‌های این دانش‌آموزان اشاره کرد و ادامه داد: برنامه‌ای در سالروز این حادثه برای تهران یا شهرستان تدارک دیده‌ایم.

نماینده مردم پیرانشهردر مجلس گفت: ما در همان سال وقوع این حادثه از دولت تقاضا کردیم که 15 آذر را به عنوان روز سالم‌سازی و استانداردسازی مدارس نامگذاری کند اما این پیشنهاد مورد پذیرش واقع نشد و از دولت یازدهم نیز تاکنون سه مرتبه این تقاضا را کرده‌ایم که اگر در این دولت نیز مورد پذیرش قرار نگیرد طرحی با عنوان نامگذاری روز 15 آْذر با عنوان روز استانداردسازی و سالم‌سازی مدارس به مجلس ارائه خواهیم کرد./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید