گزارش تصویری بازدید معاون اول رییس جمهور از مرز تمرچین پیرانشهر


 
معاون اول رییس جمهور با حضور در شهرستان پیرانشهر از مرز و پایانه تمرچین در این شهرستان بازدید کرد.
 
 
 دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه استاندار آذربایجان غربی پس از شرکت در آیین افتتاح مجتمع  طلای زره شوران تکاب با استفاده از بالگرد به پیرانشهر سفر کرد و با حضور در مرز تمرچین، آخرین وضعیت این پایانه را مورد بررسی قرار داد.
 
 

مرز زمینی تمرچین در 15 کیلومتری غرب شهرستان پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی و نقطه مقابل حاج عمران عراق قرار دارد و یکی از نزدیکترین مسیرهای زمینی جمهوری اسلامی به دریای مدیترانه شرقی است.

 
 

این مرز زمینی تا شهر ارومیه مرکز استان 160 کیلومتر فاصله دارد و فاصله نزدیکترین شهرها به این مرز، پیرانشهر در ایران و چومان در عراق است که به ترتیب حدود 11 کیلومتر و 25 کیلومتر با گمرک تمرچین فاصله دارند.

مرز تمرچین پیرانشهر سال 86 به عنوان مرز مجاز رسمی زمینی شناخته شد و اکنون روزانه صدها دستگاه انواع خودرو از طریق آن تردد می کنند

 
 در این بازدید معاون اول رئیس جمهور گفت : یکی از رویکردهای اصلی دولت در خروج از رکود اقتصادی توسعه صادرات غیر نفتی است و با بیان این مطلب گفت: هم اکنون با وجود ناآرامی ها در اطراف برخی از مرزهای کشور خوشبختانه کشور مان کانون ثبات منطقه است و با این شرایط هیچ دغدغه ای برای توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با همسایگان و توسعه صادرات غیرنفتی از پایانه های مرزی کشور نداریم.
 
 
 

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به روابط خوب کشورمان با دولت مرکزی و اقلیم کردستان عراق و سابقه دوستی مردم دو کشور افزود: طبق توافقات انجام شده هم در دولت قبلی و هم در دولت کنونی عراق و همچنین تلاش دولت عراق  در زمینه توسعه بیشتر این کشور، حجم مبادلات اقتصادی دو  کشور بصورت نامحدود در حال پیشرفت است.

 
 

آقای جهانگیری در ادامه با بیان اینکه پایانه مرزی تمرچین یکی از پایانه های رسمی و مهم کشور است افزود: طبق اقدامات انجام شده از سال گذشته در جهت رفع موانع تردد و صادرات در این پایانه هم اکنون با تلاش مسئولین استان و شهرستان شاهد رشد قابل توجه صادرات کالا و افزایش تردد مسافرین از این پایانه هستیم .

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید