نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی پیرانشهر 35 هزار فرصت شغلی ایجاد می کند


نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای آغاز راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی پیراشهر 35 هزار فرصت شغلی در این منطقه ایجاد می‌کند.

 
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی پیرانشهر از مطالبات جدی استانداری آذربایجان‌غربی، نماینده مجلس و مردم این شهرستان بوده چراکه پیرانشهر از استعدادها و ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه اقتصادی برخوردار است. 

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: 70 درصد صادرات استان از مرز کیله سردشت و پیرانشهر انجام می‌شود برای همین می‌تواند مرزهایی صادرمحور برای توسعه بیش از پیش استان باشند در حالی که منطقه اقتصادی کیش به علت واردات محوری ضرر ده است.

خضری تصریح کرد: حجم مبادلات کشور ایران با اقلیم کردستان عراق بیش از 12 میلیارد دلار تا پایان سال گذشته بود و در این رابطه با سفر استاندار آذربایجان غربی همراه با 24 تن از مدیران استانی به شهر سلیمانیه و اربیل عراق، انتظار می‌رود که حجم مبادلات سالانه کشور به 30 میلیارد دلار افزایش یابد.

وی با بیان اینکه راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی پیرانشهر برای 35 هزار نفر فرصت شغلی ایجاد می‌کند گفت: با ایجاد این تعداد اشتغال‌زایی، کل استان و شمال غرب کشور از این موضوع منتفع شده و فرصت‌های اقتصادی این منطقه از حالت بالقوه به حالت بالفعل درمی آید.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان راه اندازی این منطقه اظهار کرد: در وهله نخست قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان‌غربی بر فراهم کردن زیرساخت‌های این منطقه تاکید دارند و از سوی دیگر برای راه اندازی سریع این منطقه باید در رابطه با جذب سرمایه‌گذاران تلاش کرده و بخش خصوصی نیز در آن حضور داشته باشند چون مقررات مناطق آزاد براساس تسامح و تساهل است.

خضری بیان کرد: با توجه به اینکه راه اندازی منطقه ویژه اقتصادی پیرانشهر جان تازه ای به این شهرستان و سردشت می دهد باید فاز مطالعاتی آن بزودی کامل شود و در این رابطه انتخاب اردوان نوسودی به عنوان فرماندار جدید پیرانشهر با 28 سال سابقه عمرانی که سابقه شهرداری نمونه کشوری را نیز دارد می تواند در توسعه اقتصادی این شهرستان بسیار مفید باشد.

انتهای پیام/

 
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید