در سفر هیئت اعزامی اقلیم کردستان به آذربایجان غربی مطرح شد: تکمیل زیر ساختهای مرزی در مرز کیله سردشت


 
فرمانداران قلعه دیزه و رانیه استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به همراه شهردار شهر قلعه دیزه، ظهر امروز(29 شهریور 1393) با استاندار آذربایجان غربی دیدار و گفتگو کردند.
 
 
 

به نقل از سایت اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی،  در این دیدار مهندس سعادت با ابراز خرسندی از حضور "برهم رشید" فرماندار قلعه دیزه و "هیوا قرنی" فرماندار رانیه و "کاک آواره" شهردار قلعه دیزه استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق در ارومیه گفت: استان آذربایجان غربی خواستار تعامل و ایجاد بسترهای مناسب برای همکاریهای بیشتر میان دو طرف می باشد. 

استاندار آذربایجان غربی گسترش روابط فیمابین در سطوح و بخش های مختلف را خواستار شد و افزود: استان آذربایجان غربی از گسترش، پایداری و تعمیق مناسبات و همکاریهای مختلف با اقلیم کردستان عراق استقبال می‌کند و از مسئولان دو طرف انتظار می رود که در جهت رفع موانع، گسترش و توسعه مناسبات فیمابین تصمیمات و اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با تاکید بر تکمیل زیر ساختهای مرزی در مرز کیله سردشت نیز گفت: در حال انجام فعالیتهای گسترده ای برای توسعه زیر ساختهای مرزی در این منطقه هستیم و برای بهبود صادرات و مراودات مرزی فیمابین از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

سعادت در ادامه سخنان خود با تاکید بر فعالسازی بازارچه های مرزی بویژه بازارچه کیله سردشت گفت: فعالسازی بازارچه های مرزی از خواسته های ماست و از طرف عراقی نیز انتظار می رود بستر مناسب برای ایجاد و توسعه بازارچه های مرزی و فعالیت مستمر اقتصادی در این منطقه را برای رونق بخشیدن به امر تجارت در دو منطقه سردشت و قلعه دیزه فراهم سازند.

برهم رشید فرماندار شهر قلعه دیزه استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق نیز در این جلسه ضمن تقدیر از حمایتهای استاندار آذربایجان غربی در جهت ارتقای سطح مراودات و توسعه همکاری های متقابل گفت: امیدواریم در سایه تلاش و همدلی مسئولان دو طرف، سطح روابط و حجم همکاریها بین آذربایجان غربی و اقلیم کردستان عراق افزایش یابد.

وی در ادامه با اشاره به محموله حامل کمک های مردمی استان آذربایجان غربی به آوارگان حملات گروه های تروریستی تکفیری پناهنده در اقلیم کردستان عراق ادامه داد: مردم کشور جمهوری اسلامی ایران همواره بویژه در شرایط سخت جنگ، به کمک مردم کردستان عراق شتافته اند و ما از این احساس مسئولیت و همیاری مردمی تشکر می کنیم.

فرماندار قلعه دیزه افزود: دولتمردان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق نیز با توجه به خواسته مردم با کمترین تنش و نگاه سیاسی صرف سعی می کنند به تحکیم و ارتقای روابط کمک کرده و در این مسیر گام بردارند.

هیوا قرنی فرماندار شهر رانیه استان سلیمانیه عراق نیز در این دیدار ضمن خرسندی از دیدار با استاندار آذربایجان غربی گفت: هدف ما از این سفر بیشتر به خاطر عرض ادب و احترام به مردم و استاندار آذربایجان غربی برای ارسال کمکهای مردمی به آوارگان در استان سلیمانیه عراق است.

وی ادامه داد: مردم استان آذربایجان غربی همیشه در شرایط سخت به فکر مردم ما بوده اند و ما از این مردم، نهایت قدردانی را داریم.

در پایان جلسه فرماندار قلعه دیزه لوح تقدیری را از سوی استاندار استان سلیمانیه اقلیم کردستان عراق به دلیل ارسال کمک های مردمی تقدیم  استاندار آذربایجان غربی نمود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید