تیم 42 نفره پزشکان، متخصصان و کارشناسان برای معاینه مصدومین و جانبازان شیمیایی وارد سردشت شد


 
به دنبال وعده های دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان و تاکید بر ارتقای سطح بهداشتی و درمانی مردم سردشت در مراسم گرامیداشت جانبازان و قربانیان شیمیایی سردشت در 7 تیر 1393 و در ادامه تلاش های انجام گرفته و با پیگیری های نماینده سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی تیم 42 نفره متشکل از پزشکان، کارشناسان و متخصیصان جهت معاینه ایثارگران و جانبازان و مصدومین شیمیایی وارد سردشت شدند.
 
 
 

به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، در روز هفتم تیرماه 1393 مراسم گرامیداشت قربانیان شیمیایی سردشت با حضور وزیر بهداشت و درمان در سردشت برگزار شد. در این مراسم دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان ضمن اعلام تشکیل تیم تخصصی برای رسیدگی به مصدومان بمباران شیمیایی سردشت وعده داد که دولت با همکاری نماینده سردشت و دیگر مسئولان تمام تلاش خود را برای رسیدگی به مصدومان شیمیایی سردشت و در اختیار نهادن امکانات و مرتفع ساختن مشکلات مورد نیاز آنان انجام خواهد داد.

روز یکشنبه هشتم تیرماه نیز الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفت‌و‌گویی تلویزیونی اظهار داشت که «رییس‌جمهور به وزارت دادگستری و این معاونت دستور داده است که با همکاری بنیاد شهید در جهت احقاق حقوق جانبازان شیمیایی وارد عمل شوند.»

روز چهارشنبه 11 تیر ماه نیز محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: طی روزهای آینده تیمی برای بررسی مشکلات درمانی، کمبود متخصص و تجهیزات درمانی به شهرستان سردشت اعزام خواهد شد. در همین راستا، روز شنبه 14 تیرماه 1393 هیئتی متشکل از  مشاور معاونت برنامه ریزی ریاست جمهوری، معاون اداره نظارت وزارت بهداشت و درمان، معاونت امور درمانی دانشگاه علوم پزشکی، نماینده معاون وزارت بهداشت درمان،  مدیر کل بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، رئیس مرکز مصدومین شیمیایی بنیاد شهید، مدیر کل درمان و توانبخشی بنیاد شهید، معاون بهداشت درمان بنیاد شهید استان آذربایجان غربی، رئیس مرکز تحقیقات تنظیم ایمنی دانشگاه شاهد در سردشت حضور یافتند و حسب دستور مقام عالی وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی طی دو روز جلسات متوالی  وضعیت کلینیک مصدومین شیمیایی را بررسی نمودند. اعضای حاضر در آن جلسه شرایط سردشت را خاص عنوان نمودند و تاکید کردند بدون اتلاف وقت باید برنامه ریزی شود و الگویی طراحی گردد تا وعده های وزیر محترم تحقق و برای مصدومین شیمیایی ملموس باشد.

در ادامه همین جلسات و تلاش ها و پیگیریهای مسئولین دیروز جمعه 15 شهریور ماه هیئتی 42 نفره و متشکل از پزشکان و متخصصین ریه، چشم، قلب، پوست، گوش و حلق و بینی، روماتولوژی، زنان از وزارت بهداشت و درمان، بنیاد شهید و ایثارگران، متخصصان بیمارستان های فوق تخصصی بقیه الله، بیمارستان ساسان، بیمارستان شهید مصطفی خمینی و دانشگاه علوم پزشکی شاهد در سردشت حضور یافتند.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است آزمایش های مختلف تخصصی خونی و تنتیکی و ویزیت های تخصصی بر روی حدود 500 نفر  از جانبازان و مصدومین شیمیایی در سردشت و 200 جانباز در ربط انجام گیرد. نتایج این آزمایش ها و تحقیق و بررسی علمی آنها به منظور  تهیه یک پرتکل درمانی جامع انجام می گیرد که در نهایت می تواند موجب تسریع و دقت در روند درمانی جانبازان و مصدومین شیمیایی شود.

این برای نخستین بار از زمان شیمیایی شدن شهرستان سردشت است که چنین آزمایش های جامعی بر روی  مصدومین و جانبازان انجام خواهد گرفت و طبق اظهارات نماینده سردشت و پیرانشهر انجام این آزمایش ها حدود یک هفته طول خواهد کشید.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید