نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس: برای توسعه گردشگری، باید نگاه امنیتی تغییر کند


 
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت با اشاره به پتانسیل های گردشگری حوزه انتخابیه اش، تاکید دارد برای آمدن سرمایه گذاران به این منطقه و گسترش گردشگری، باید نگاه امنیتی از پیرانشهر و سردشت برداشته شود.
 
 
 نماینده پیرانشهر و سردشت تاکید می کند: باید دیدگاه امنیتی نسبت به این مناطق را تغییر دهیم و دیدگاه اقتصادی و فرهنگی به این مناطق داشته باشیم.
رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری CHN به پتانسیل های حوزه انتخابیه اش در حوزه گردشگری اشاره می کند، اما کمبود راه های مواصلاتی را چالش جدی پیش روی توسعه گردشگری در این منطقه می داند و می گوید: باید بگویم متاسفانه با پتانسیل های فراوان گردشگری، در زمینه راه که یکی از زیر ساخت های جدی در حوزه گردشگری محسوب می شود، دچار کمبود هستیم.
 
او با بیان این که در خصوص راه مشکلات بسیاری در حوزه انتخابیه اش وجود دارد و نسبت به این مناطق اجحاف شده است، ادامه می دهد: بدون شک اگر روی گردشگری در پیرانشهر و سردشت سرمایه گذاری شود، به جای این که مردم همیشه به شمال کشور بروند، از سراسر کشور به این مناطق خواهند آمد. طبیعت زیبای و رودخانه هایی که در این منطقه وجود دارد می تواند بهترین جذابیت برای گردشگران باشد.
 
نماینده پیرانشهر و سردشت در ادامه تاکید می کند: باید دیدگاه امنیتی نسبت به این مناطق را تغییر دهیم و دیدگاه اقتصادی و فرهنگی به این مناطق داشته باشیم و با این نگرش زیر ساخت های اصلی که اولین آن جاده ها هستند را فراهم گسترش دهیم.
 
خضری تاکید دارد «منطقه استعداد ایجاد راه آهن، بزرگراه و فرودگاه را دارد و به خوبی جواب می دهد» و می گوید: باید این موضوع را به بخش خصوصی واگذار گرد تا برنامه ریزی درستی روی آن انجام شود. ما برای ایجاد آزادراه تا منطقه صفر مرزی با سرمایه گذاران زیادی صحبت کردیم. این مناطق بکر و دست نخورده هستند و می توانند گردشگران بسیاری را به منطقه بکشانند.
 
این نماینده مجلس تاکید می کند که « نگرش ها باید اصلاح شود» و ادامه می دهد: سرمایه گذار اگر احساس امنیت و آرامش کند به منطقه می آید. در حال حاضر به برکت نیروهای پر تلاش امنیتی این منطقه از پایتخت امن تر است. باید دیدگاه فرهنگی و اقتصادی را تقویت کنیم و به سرمایه گذار انگیزه و اطمینان خاطر برای سرمایه گذاری در این منطقه بدهیم.
 
او در پاسخ به این سوال که «آیا در دولت تدبیر و امید تلاش هایی برای بهبود وضعیت گردشگری در منطقه شده است؟» می گوید: چندین مورد مکاتبه داشتیم و جلساتی و صحبت هایی در این خصوص داشتیم. ما اصرار داریم گردشگری در منطقه توسعه پیدا کند. این موضوع می تواند نتایج بسیار خوبی داشته باشد. باید چنین مناطقی را ملی ببینیم. مثل شمال که سالیانه میلیون ها نفر گردشگر به آنجا می رود.
 
خضری با اشاره به هم مرز بودن استان آذربایجان غربی با سه کشور و مرز بیش از 200 کیلومتری پیرانشهر و سردشت با اقلیم کردستان عراق، این موضوع را بهترین پتانسیل برای بحث توریسم سلامت می داند.
او همچنین با بیان این که «دو شهر پیرانشهر و سردشت با 8 هزار قربانی شیمیایی، اولین شهر شیمیایی شده است»، می گوید: سردشت و ایرانشهر می توانند محلی برای رونق گردشگری صلح باشند. سردشت باید به عنوان نماد صلح در منطقه و جهان معرفی شود.
 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید