تشکیل کارگروه بررسی وضعیت دانش آموزان شین اباد/جزییات جلسه با ریاست جمهوری


 
رسول خضري در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: امروز به همراه برخي از اولياي دانش آموزان شين آبادي، معاون مالي وزارت آموزش و پرورش و نماينده اي از وزارت كار در محل رياست جمهوري جلسه اي با آقاي صالحي مشاور ارشد رييس جمهور در خصوص پيگيري وضعيت دانش آموزان شين آباد داشتيم.
 
 

وي افزود: بنده در اين جلسه سه محور را مطرح كردم؛ اولين نكته بحث ديه دانش آموزان  بود؛ چرا كه گفته مي شود تنها 50 درصد ديه اين دانش آموزان پرداخت مي شود و من در اين جلسه خواستم كه دولت با تامين اعتبار كل ديه را پرداخت كند.

نماينده مردم پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: نكته دوم، بحث مستمري مادام العمر دانش آموزان بود كه البته  اين مساله را از همان ابتداي اين حادثه يعني آذرماه 91 درخواست كردم.

به گفته وي، با پيگيري رييس جمهور  در حال حاضر روند نامه نگاري اين موضوع انجام شده اما هنوز نتيجه اي نداشته و به ما زمان و ميزان قطعي اين مستري را اعلام نكرده اند.

خضري خاطرنشان كرد: همچنين بحث معيشتي و كمك هزينه به خانواده هاي اين دانش آموزان را در جلسه امروز بار ديگر مطرح كردم چرا كه اين خانواده ها از قشر كارگر هستند و در آمد بسيار كمي دارند و مجبورند در ماه حدودا 10 روز براي ادامه درمان بچه ها به تهران بيايند.

وي تصريح كرد: در اين جلسه مصوب شد، يك شنبه هفته آينده كارگروهي متشكل از نماينده رياست جمهوري، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و وزارت كار تشكيل شود و پرداخت ديه، بيمه و پرداخت مستمري به دانش آموزان آسيب ديده را پيگيري كنند.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید